Злато и сребро заслужиха петрички състезатели

Участваха в шампионата по планинско спускане с велосипеди

Колоездачите от петричкия клуб „Виво“ се завърнаха със сребро при мъжете и злато при децата до 14 г. от държавния личен и отборен шампионат по планинско спускане с велосипеди, който се проведе в курорта Боровец, съобщиха от клуба. Теодор Мавродиев стана републикански вицешампион при едно от първите си състезания при  мъжете. Той е носител на приза, „Спортист №1 на Петрич” в категория „Юноши“ за 2016 г. и е признат за най-бързо развиващият се млад планински колоездач у нас.

Другият представител на „Виво“ Иван Атанасов завърши на 9-та позиция от общо 33-ма спускачи, финиширали успешно по рилските склонове.

Златото във възрастовата група до 14 години грабна петричанинът Димитър Мазнейков, оставяйки втория в класирането на половин минутна дистанция зад себе си.