ЦСКА направи за смях Ботев

Червените разбиха с 6:2 канарчетата

ЦСКА разгроми с 6:2 като гост Ботев (Пд) в зрелищен мач от третия кръг на Първа лига. Освен  седемте гола двубоят се запомни с хеттрика на Фернандо Каранга от гостите, двата гола на неговия съотборник Кирил Десподов,  червения картон на Йордан Минев от домакините и травмата на неговия съотборник Фернандо Виана в края на двубоя. Това принуди "жълто-черните" да доиграят среща с девет души.Феновете на Ботев (Пд) посрещнаха възторжено с факли, димки и мощни скандирания своите любимци, поздравявайки ги ги за успешните игри в турнира Лига Европа. Преди срещата официално ръководството на Ботев (Пд) получи ключовете на новия клубен автобус, осигурен от бизнесмена Петко Ангелов, занимаващ се с транспортна дейност.  9-ата минута Алваро Юлияно стреля от 20 метра, но топката излезе в аут. Червените отвърнаха с бърза атака четири минути по-късно, при която Фернандо Каранга с точен удар откри резултата за 0:1. Две минути по-късно той вкара второ попадение, което бе отменено заради засада. В 16-ата минута Тиаго Родригес стреля опасно в аут. Две минути позкъсно резервата в този мач м състава на "канарчетата"  Виктор Генев получи жълт картон за протести от пейката. По-силната игра на "армейците" продължи и в 22-ата минута Александър Дюлгеров уцели гредата. Три минути по-късно Алваро Юлиан стрял от пряк свободен удар, но вратарят на гостите изби коженото кълбо. Три минути по-късно реферът отмени второ попадение на Фернандо Каранга заради засада. В 29-ата минута съотборникът му Тиаго Родригес с удар от въздуха покачи на 0:2 за ЦСКА. Футболистите на Ботев реагираха и в 38-ата минута Цветомир Панов центрира опасно, но Божидар Чорбаджийски изчисти топката.  Лъчезар Балтанов върна едно попадение за домакините в 39-ата минута. Той се възползва от грешка в защитата на софиянци и с гола си даде надежда на свои тим, че може да направи обрат. В 45-ата минута Фернандо Каранга поиска дузпа за нарушение срещу него на Пламен Димов, но съдията Валентин Железов прецени, че няма основаниe да отсъди най-тежкото наказание. Второто полувреме започна с нервна игра. Най-опитният футболист в тима на "канарчетата" Йордан Минев обаче в рамките на три минути си изпроси два жълти картона и бе изгорен от игра. Най-напред в 52-ата минута той получи жълт картон. Три минути по-късно съдията Валентин Железов му даде втори жълт картон за нарушение срещу Станислав Манолев и го изгони от игра. Така "канарчетата" останаха с човек по-малко. В 61-ата минута Тони тасев фаулира в наказателното поле Станислав Манолев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Фернандо Каранга, който се разписа за 1:3. След това попадение домакините рухнаха окончателно и допуснаха четвърти гол, отбелязан от Фернандо Каранга в 70-ата минута, който се възползва от грешка на Пламен Димов. Домакините върнаха един гол в 75-ата минута. Тогава Фернандо Виана подаде на Омар Косоко, който намали на 2:4. Положението на домакините се усложни допълнително, когато в 81-ата минута Фернандо Виана напусна терена с травма, след като бе  фаулиран от Руи Пинто. Така "канарчетата" доиграха мача с 9 души. Възползвайки се от численото си предимство гостите стигнаха до пети гол. Негов автор стана Кирил Десподов в 85-ата минута. Кирил Десподов фиксира крайното 6:2 за ЦСКА с втория си гол в 90-ата минута на двубоя.