Верея загуби от шампиона Лудогорец

На стадион “Лудогорец Арена”

Верея загуби с 1:3 от шампиона Лудогорец в мача от 5-ия кръг на Първа професионална лига на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Попадението за старозагорци бе дело на Георги Андонов в края на първата част, съобщава fcvereya.bg.
Лудогорец откри резултата в 25-ата минута на двубоя с попадение на Клаудиу Кешеру. Румънският нападател получи пас от Сисиньо отдясно и преодоля съпротивата на Георги Аргилашки. Пет минути по-късно отново румънецът беше точен и резултатът стана 2:0.
В 43-ата минута на срещата Георги Андонов върна Верея в мача, след като преодоля съпротивата на Натанаел и Ренан Дос Сантос и се разписа, след асистенция на капитана Елиаш Да Силва.
Анисе направи резултата 3:1 в полза на шампионите от Лудогорец. Той получи пас от Кешеру и с мощен шут от воле се разписа в 58-ата минута на срещата.
Верея остава със 7 точки на четвърто място в класирането на Първа лига преди изиграването на останалите срещи от 5-ти кръг на Първа лига.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ - 3:1

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан Дос Сантос, 32. Игор Пластун, 55. Георги Терзиев, 10. Густаво Кампаняро (77' - 8. Лукаш Саша), 88. Вандерсон, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков (к) (85' - 44. Яцек Гуралски), 93. Върджил Мисиджан (72' - 92. Джоди Лукоки), 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 28. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Петко Петков

ВЕРЕЯ: 12. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мираслав Енчев, 4. Селим Бен Джемия, 15. Костадин Слаев, 20. Венцислав Бенгюзов, 11. Илиян Йорданов (80' - 16. Петър Витанов), 10. Елиаш Да Силва (к) (62' - 14. Ербекулан Нургалиев), 7. Георги Андонов, 17. Валери Домовчийски (75' - 18. Янислав Иванов), 8. Осман Балде

Старши треньор: Илиан Илиев

Голмайстори: 1:0 Клаудиу Кешеру (25); 2:0 Клаудиу Кешеру (30); 2:1 Георги Андонов (41); 3:1 Абел Анисе (58)

Жълти картони: Джоди Лукоки (Лудогорец); Венцислав Бенгюзов, Здравко Илиев, Валери Домовчийски, Ербекулан Нургалиев (Верея)

СЪДИЯ: Георги Димитров