Каратеките на „Самурай” – първенци на турнира в Кранево

В надпреварата се включиха 220 каратеки от 15 клуба

КК „Самурай” е победител в комплексното класиране на турнира за Купа „Аквалайф”, в рамките на международния летен лагер в Кранево, в който участваха  400 каратеки от 7 държави. Добричкият клуб участва в кампа с 30 състезатели. Финалната част на лагера бе турнирът, в който взеха участие 220 каратеки от 15 клуба. Състезателите на Самурай спечелиха 10 златни медала, което им отреди първо място в комплексното класиране. Със златни отличия се окичиха Давид Николов, Николай Димитров, Стивън Стоянов, Валерия Панайотова, Алекс Алексиев, Тулчан Мехмед, Таня Дичева и Златомир Радев.
Участието на лагера беше успешно. Това беше една добра подготовка за Световното първенство, което ще се проведе от 13 до 17 септември в Букурещ, сподели за радио Добруджа сенсей Димитър Христов.

Източник: МГ Добруджа