Добруджа вкара 3 на Септември

В мач от 4-я кръг на Североизточната Трета лига

Добруджа победи Септември (Тервел) с 3:0 в мач от 4-я кръг на Североизточната Трета лига. Въпреки категоричния успех, през първата част домакините не успяха да наложат очаквания натиск. Първият удар в мача бе по посока вратата на Митко Илиев, като го отправи нападателят на Септември Кадир.  В последните 15 минути на първата част „жълто-зелените” създадоха няколко положения за гол, но нито едно от тях се превърна в гол. С пропуски се отчетоха Попчев и Матадос. Влезлият на полувремето Румен Николов се разписа в 58-та минута, след като бе изведен очи в очи с вратаря Николов. В 61-та минута Георги Колев покачи на 2:0. В 72-та минута Матадос бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби Васко Боев, който обаче уцели страничната греда. В 75-та минута в игра се появи Кристиян Петков, който малко по-късно ознаменува завръщането си в Добруджа с красив гол, оформяйки крайното 3:0. Така поне за денонощие Добруджа излезе начело в класирането с актив от 7 точки от три изиграни мача. Толкова има и тимът на Суворово, който утре посреща Хитрино и има възможност да си върне първото място.

Източник: МГ Добруджа