fcvereya.bg

starazagorautre.bg

Стамен Белчев: ЦСКА е готов за мача с Верея

Верея загуби от ЦСКА в София

Верея постигна пълен обрат срещу Дунав и победи с 2:1 на „Трейс Арена” в мач от 9-ия кръг на Първа професионална лига. С трите точки възпитаниците на Илиан Илиев имат вече 16 пункта и са на пето място в класирането.
Старозагорци изоставаха с 0:1 на почивката след попадението на Юлиян Ненов. Но след подновяването на играта изковаха успеха си с късно попадение на Георги Андонов две минути преди края. Преди това Меди Фенуш беше изравнил в 56-та минута.
В първите минути на срещата вратарят на Верея Георги Аргилашки показа страхотна класа спасявайки опасни удари отблизо на Васил и на Мирослав Будинов.
Дунав поведе в 31-та минута, когато след едно центриране от корнер Михал Милчев с глава потърси Мирослав Будинов, но Петър Витанов изчисти.Топката обаче попадна на волето на Юлиян Ненов извън наказателното поле и той с перфектно насочен изстрел откри резултата.
През второто полувреме играчите на Илиан Илиев диктуваха събитията на терена и в 56-та минута стигнаха до изравняване в резултата. Венцислав Бенгюзов пусна страхотен пас към Меди Фенуш зад защитата и той озовал се сам срещу вратаря го преодоля с хладнокръвен изстрел за 1:1.
Пълният обрат дойде две минути преди края на редовното време. Меди Фенуш се озова на стрелкова позиция пред вратата на Дунав и останал сам срещу вратаря Станислав Антонов, би в тялото му. Но впоследствие топката стигна до Георги Андонов и той с удар до гредата направи 2:1.
ВЕРЕЯ – ДУНАВ – 2:1
ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде (46 – 18. Янислав Иванов), 16. Петър Витанов, 20. Венцислав Бенгюзов (80 – 10. Елиаш Да Силва), 9. Меди Фенуш, 7. Георги Андонов (к), 17. Валери Домовчийски (77 – 14. Еркебулан Нургалиев)
Старши треньор: Илиан Илиев
ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 17. Андреас Васев (46 – 83. Христо Попадийн), 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 11. Диян Димов (к), 14. Божидар Васев, 94. Юлиян Ненов, 7. Бирсент Карагарен (60 – 77. Бранимир Костадинов), 10. Васил Шопов (86 – 20. Димитър Георгиев), 9. Мирослав Будинов
Старши треньор: Пламен Донев
Голмайстори: 0:1 Юлиян Ненов (31); 1:1 Меди Фенуш (56); 2:1 Георги Андонов (88)
Жълти картони: Янислав Иванов, Здравко Илиев, Меди Фенуш (Верея); Андреас Васев, Олексей Ларин (Дунав)
Главен съдия: Георги Димитров