Работнически турнир по тенис на корт на 30 септември

Пресцентър Община Русе

Русе утре

Откриха новото отделение по Педиатрия в УМБАЛ – Русе

В Общински тенис център в Парка на младежта

Работнически турнир по тенис на корт /мъже и жени индивидуално/ ще се проведе на 30 септември в Общински тенис център в Парка на младежта.

1.Техническа конференция – 08:30 ч. на 30.09.2017 г.

2.Начало на турнира – 09:00 ч. на 30.09.2017 г.

3. Формат : мъже и жени индивидуално

4.Правила:

– Мъже – играе се до спечелването на 9 гейма.

– Жени – играе се до спечелването на 7 гейма.

При равенство /8:8 или 6:6/ следва тай-брейк до спечелването на 7 точки. При ново равенство /7:7/ победител е състезателя, спечелил 2 точки по-вече.

– Точки в гейма- 15/30/40/гейм. Ако играчите стигнат до резултат 40–40 се играе до 2 точки разлика.

Геймът започва със сервис на един от двамата тенисисти след жребий. Сервисът се счита за изпълнен, когато сервиращият удари топката. Сервираната топка е в игра, когато премине над мрежата, без да я докосва и след това падне в полето за сервиране, разположено от другата страна на корта диагонално на сервиращия.

Сервиращият разполага с втори опит, за да направи това, в случай че първият му сервис е бил изпълнен погрешно.

След отбелязването на всяка точка сервиращият се премества от другата страна на централната маркировка, за да сервира отново и т.н.

Приключване на гейма

След приключване на гейма тенисистът, който е посрещал в течение на този гейм, сервира в следващия. Тенисистите сервират последователно в геймовете, докато мачът приключи. Единственото изключение затова е в тайбрека.

5.Групи – В зависимост от записаните отбори. В групата всeки състезател играе срещу останалите. Според броя на групите на техническата конференция се изготвя схема за финалните мачове.

6. Документи за участие:

– Заявки за участие в свободен текст се подават на e-mail: rksz-ruse@abv.bg

– Справки – 0897 820 950 / 0887 820 950

– Лична карта;

– Предсъстезателен медицински преглед на състезателя;

– Платена такса за участие – 10,00 лв. на състезател.

Краен срок за записване и плащане : 29.09.2017г.

7. Място за провеждане на тренировки:

Русе, Общински Тенис Център в Парка на младежта, всеки ден от 09:00 до 20:00 ч. Цена за един час за корт 10,00 лв. без включени ракети и топки за игра. Запазване на час на номер 082 520 159.

8.Заявки за участие: в свободен текст се подават на e-mail: rksz-ruse@abv.bg

9. РК СЗ-Русе запазва правото си за корекции на настоящия правилник до провеждане на техническата конференция.