Джошкун Якуов отбеляза 17 гола на Локомотив, Г.Оряховица (видео)

Кадър: ТВ Добруджа

dobrichutre.bg

Започва хандбалното първенство

На 30 септември Добруджа гостува на Осъм в Ловеч

По перфектен начин Добруджа стартира новия сезон в А хандбалната група, побеждавайки очаквано младоците от Локомотив, Горна Оряховица с 33:27. На почивката резултатът бе 16:12. Половината от попаденията на добруджанци, че и едно отгоре, са дело на голмайстора на домакините Джошкун Якубов, който се отчете с 17 гола.  Добри изяви показа и вратарят Емил Иванов. През първата част той спаси 9 чисти голови положения, а през втората част – 8, едно от които дузпа. С оглед запазване свежестта на отбора ст.треньорът Георги Андреев направи много смени и даде възможност почти на всички играчи да вземат участие в мача. Официален дебют за жълто-зелените направи новопривлеченият Стефан Кирилов, който е възпитаник на школата на Локомотив, Горна Оряховица. Той влезе по-късно в игра, но успя да отбележи 5 гола.
Целта ни отново е влизане във финалната четворка и борба за титлата, каза Андреев.
На 30 септември Добруджа гостува на Осъм в Ловеч.