dobrichutre.bg

Добруджа мина леко през Генерал Тошево

Дейвид Филипов преминава в Калиакра

Следващият кръг Добруджа гостува на Суворово

Добруджа победи с 5:0 Калиакра в мач от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Двубоят на стадион Дружба започна повече от добре за домакините, които откриха резултата още в 3-та минута чрез Лионел Матадос.  Пет минути по-късно и Румен Николов се разписа отблизо, след като засече подаване на Георги Колев.  Последваха още положения пред вратата на гостите, но с пропуски се отчетоха Матадос, Станимир Андонов и Георги Колев. След почивката каварненци започнаха по-често да поглеждат към вратата на Добруджа, като на два пъти Дейвид Филипов стреля опасно, но в първия случай топката излезе в аут, а при втория – Димитър Илиев спаси. Последните 20 минути добруджанци отново вдигнаха темпото и положенията пред вратата на Калиакра зачестиха. Румен Николов удари греда в 71-та минута, но при следващата атака Станимир Андонов бе точен за 3:0. Последните две попадения бяха дело на резервата Велимир Попчев в 86-та и 89-та минути. С тази победа Добруджа вече има 19 точки в актива си и поне за денонощие ще бъде начело в класирането. Утре Суворово гостува на Спартак (Варна) и при победа може да се върне отново на върха. Следващият кръг Добруджа гостува именно на Суворово. Преди това, в сряда (4 октомври), Добруджа ще гостува на Калиакра в мач за Купата на Аматьорската лига.

Източник: МГ Добруджа