Добруджа 07 загуби мача за Суперкупата с 1:3

Така трофеят отива в Бургас за втора поредна година

Добруджа 07 загуби с 1:3 от Нефтохимик в мача за Суперкупата на България (21:25, 25:15, 25:18, 25:23). Така трофеят отива в Бургас за втора поредна година, след като и предишния сезон тези два отбора се изправиха за отличието. Мачът се игра пред около 2500 зрители в зала "Колодрума" в Пловдив, като по традиция отборът от Добрич бе подкрепян от солидна агитка.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за Добруджа, които бързо поведоха с 4:1. Първото техническо прекъсване пък дойде при минимална преднина за Нефтохимик - 8:7. При второто прекъсване обаче добруджанци бяха напред в резултата - 16:13. В крайна сметка добруджанци успяха да вземат гейма с 25:2.
Втората част Нефтохимик си осигури комфортна предина, която непрекъснато се увеличаваше, като геймът завърши при 25:15.
Третият гейм стартира добре за волейболистите на Добруджа, които поведоха с 5:2. Постепенно играчите на Найден Найденов изравниха резултат и след няколко успешни блокади на Георги Братоев и силен сервиз на Николай Къртев резултатът стана 18:11. Въпреки смените, които предприе треньора на добруджанци Петър Пенев, Нефтохимик продължи да води и спечели гейма с 25:18, като поведоха с 2:1.
Четвъртата част започна равностойно до 5:5, след което Нефтохимик дръпна със 7:5. Разликата нарасна до 11:7 след поредна успешна контра на Вальо Братоев. Нефтохимик запази предимството си до 16:11 след грешка в атака на Димитър Маринков. Добруджа успя да намали изоставането си  до 23:22 след грешки на бургазлии, но в крайна сметка шампионите от Нефтохимик спечелиха с 25:23, а с това мача с 3:1 и Суперкупата на България.

Източник: МГ Добруджа