Пореден успех на международното първенство по Киокушин карате

На 30-ти Септември 2017г. в Белград, Сърбия се проведе Международно Първенство и Отборното Първенство по Киокушин Карате „БЕЛГРАДСКИ ТРОФЕЙ“.
По покана на Президента на Сръбската Карате Киокушин Федерация – Сенсей Зарко Петкович, 21 състезатели на БКА – ИКО България, придружени от Световните Шампиони Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова, взеха участие в тази надпревара. От тях 15 се съревноваваха в Международното Първенство, на което взеха участие около 140 състезатели от Унгария, Полша, Черна гора, Иран, България и Сърбия.
Отборът на БКА-ИКО България спечели следните призови места в двете дисциплини – кумите и ката:

- Христо Христов – „Киокушин Айтос“ -3-то място кумите и ката;а

В специалният двубой между България и Сърбия, България триумфира с 4-ри на две победи.
Дилян Иванов /„Ичи геки Варна“/ победи с ипон в 1-вото продължение представителя на домакините, а Христо Попов /„Ичи геки Варна“/ надви опонента си с вазари още в редовното време. Кирил Боев /„Ичи геки Варна“/триумфира над сръбския си съперник, а Събина Жекова /„Киокушин Спирит Бургас“/ след едно продължение заслужено спечели срещу 10 кг. по-тежката си противничка. Оспорвани бяха двубоите на Александър Атанасов /„Киокушин Силистра“/ и Петър Добрев /„Ичи геки Варна“/, на които малко не им достигна да надвият сръбските каратеки.

Шихан Костов заедно със сенсей Гергана Апостолова-Костова, сенсей Зихни Хасанов и Борислав Калчев, участваха в съдийския състав на Първенството.

Това бе една много добра подготовка и опит за нашите каратеки, на които им предстои да вземат участие - в национален план - Държавното Първенство по кумите и ката, което ще се проведе на 28-ми и 29-ти Октомври в Кранево, Варна и най-вече в международен план – Европейското Първенство през Ноември месец в Букурещ, Румъния.