Деян Димитров триумфира на родна земя

На Международния открит турнир по класически шах „Шабла 2017”

Деян Димитров спечели осмото издание на Международния открит турнир по класически шах „Шабла 2017”. Той завърши със 7 точки от 9 възможни (5 победи, 4 ремита и нито една загуба) и изпревари по допълнителен показател втория Стоян Стоянов от Асеновград. Трети с 6.5 е Международният майстор Димитър Мархолев от Пловдив. Със същия брой точки завършиха Цвета Галунова – „Хармония” Шабла и Михайл Чуклев – Пловдив. Те заеха съответно четвърто и пето място в крайното класиране. Първи при ветераните над 60 години е Андрей Фурка от Мангалия, Румъния. Най-добре представил се местен състезател от града и/или общината е Павлин Гочев. Първата награда за юноши до 12 години спечели Ефим Кан – „Бургас 64”. Галиб Чилер от Дулово е победител при състезателите с Международен рейтинг под 2000. Турнирът се проведе от 5 до 8 октомври в хотел-ресторант „Тюленово” по т.н. „Швейцарска система” в 9 кръга.
Участваха 44 шахматисти от цяла България, Румъния и Русия. Бяха раздадени 20 награди – 8 основни и 12 специални по категории.