Верея загуби от Ботев в Коматево

След загубата Верея е на 5-то място във временното класиране с 20 точки

Верея загуби с 0:1 от Ботев в Пловдив в мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Старозагорци имаха сериозни кадрови проблеми като участие в мача не успяха да вземат контузените Осман Балде, Костадин Слаев, Еркебулан Нургалиев и Илиян Йорданов. Старши треньорът на Верея Илиан Илиев бе на трибуните на стадиона в Коматево заради наказание, а двубоят бе воден от неговия помощник Петър Костадинов.
След загубата Верея е на 5-то място във временното класиране с 20 точки, колкото има вече и Ботев.
През първата част на двубоя най-серизното положение за гол бе пред вратата на „канарчетата”, но ударът на Меди Фенуш срещна гредата.
Един от прожекторите на стадиона в Коматево изгасна в 33-та минута и видимостта значително се намали. Точно след това, в 35-та, се случиха две важни ситуации за Верея. Първо страхотен удар на Меди Фенуш от движение нацели страничната греда на Чворович. В последвалата атака за Ботев, Здравко Илиев получи жълт картон.
След оплаквания и от двата отбора Николай Йорданов спря двубоя за 7 минути, докато се включи отново авариралият прожектор. В доиграването на минутите до края на полувремето Здравко Илиев получи втори жълт картон и напусна терена, след нарушение срещу Дуде Ндонгала.
Второто полувреме стартира след ново забавяне отново заради проблеми с осветлението.
Влезлият като резерва за домакините Стивън Петков отбеляза единствения гол в мача в 67-та минута. Топката бе центрирана отляво, Неделев свали с глава в наказателното поле, а Петков се пребори с Бен Джемия, за да реализира от десетина метра.
Играчите на Верея имаха нелоши ситуации имаше пред вратаря на домакините Иван Чворович, като първо след центриране на Сюлеймани отляво, Танев не успя да засече иначе добрата топка в мрежата на далечната греда. В 84-та минута едно заучено изпълнение на корнер за Верея стигна до резервата Петър Витанов, който с петичка опита хитро да продължи, но Чворович успя да реагира.
БОТЕВ – ВЕРЕЯ – 1:0
БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан минев, 10. Серкан Юсеин (59 – 20. Стивън Петков), 17. Лъчезар Балтанов (к), 7. Фелипе Бризола (88 – 6. Алваро Юлиано), 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана (81 – 93. Густаво Зауербег), 29. Дуде Ндонгала
Старши треньор: Николай Киров
ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 24. Хюсеин Сюлеймани, 10. Елиаш Да Силва (к), 20. Венцислав Бенгюзов (90+2 – 14. Атанас Панов), 77. Милен Танев (81 – 16. Петър Витанов), 7. Георги Андонов, 9. Меди Фенуш, 17. Валери Домовчийски (66 – 26. Селим Керкар)
Старши треньор: Петър Костадинов
Голмайстори: 1:0 Стивън Петков (67)
Жълти картони: Здравко Илиев, Елиаш Да Силва (Верея)
Червен картон: Здравко Илиев (Верея)
Главен съдия: Николай Йорданов