Левски преодоля Добруджа 07 след петгеймова драма

Двубоят се игра в зала "Универсиада"

Левски победи Добруджа 07 с 3:2 (18:25, 25:21, 25:19, 24:26, 15:9) в среща от третия кръг на Суперлигата. Двубоят се игра в зала "Универсиада".

Първият гейм бе много динамичен с неравномерна игра от двете страни. Гостите стартираха ударно и след добър начален удар поведоха с 10:3. Левски успя да стабилизира посрещането и намали до 10:12. Последва нова силна серия на добруджанци, те поведоха с 20:14 и отново „сините” намалиха до 17:20. За повече нямаха сили и Добруджа спечели първия гейм.

Във втория гейм настъпи обрат и „сините” заиграха водеща роля като започнаха с 6:2 и 12:6. Въпреки всички опити на гостите за противодействие, това не се получи, „сините” устояха на атаките и затвориха гейма с 25:21, а с това изравниха – 1:1.

В третия гейм играта бе равностойна до второто техническо прекъсване, след което Левски взе превес. Гостите започнаха да грешат и улесниха съперника за спечелването на гейма.

След равностойна игра Левски имаше предимство 23:20, но не успя да го задържи и след три последователни грешки Добруджа изравни 23:23. Впоследствие гостите продължиха да натискат и спечелиха с 26:24.

В тайбрека сините тръгнаха с 4:0 и 8:4. Запазиха разликата докрай и се поздравиха с крайната победа.

Реализатор за побдата на Левски стана Смилен Мляков с 22 точки. Симеон Александров добави 15 точки за успеха.

За Добруджа 07 Мартин Мечкаров завърши с 15 точки, Велизар Чернокожев реализира 11 точки.

Източник: bgvolleyball.com