Радосвета Симеонова е вицешампионка по крос кънтри

На националния шампионат проведен в Пирдоп

Aтлетката на "Добруджа 99" Радосвета Симеонова се класира на второ място при жените на националния шампионат по крос кънтри, който се проведе вчера в Пирдоп, съобщава centersport.org.

На живописното трасе в полите на Стара планина бяха излъчени последните 10 шампиона на България в леката атлетика за 2017-а година. Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) надбяга националната шампионка на маратон и спортно ходене Радосвета Симеонова (Добруджа 99  – Добрич) с 30:48 срещу 31:17 на 8000 м за златото при жените. Третото място завюва Симона Миланова (Дунав – Русе) след борба с Кристина Иванова (Младост 2012 – Благоевград) 32:14 срещу 32:21. Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет – Мездра) бе най-бърз на 10 000 м и с 31:56 спечели поредната си национална титла. Ценов надделя над треньора си Йоло Николов 32:18 и  миналогодишния шампион Иван Попов (Берое – Стара Загора) 32:58. Националният шампион на маратон Димчо Мицов остана четвърти с 33:42. Състезанието бе квалификация за балканския крос в Чанаккале, Турция на 18 ноември, а БФЛА ще обяви състава на отбора след няколко дни.

Днес, Радосвета Симеонова има рожден ден! От Добрич Утре и пожелаваме много здраве, късмет и все така нагоре по стълбицата на успеха!