Изключителен успех на каратеките от Каварна

От Националния фестивал на бойните спортове проведен в столицата

На провелият се Национален фестивал на бойните спортове в град София, състезателите на Клуб по бойни спортове „Калиакра” постигнаха  изключителен успех. Каварненските каратеки бяха представени от 13 състезатели, като почти всички  завоюваха призови места в конкуренцията на 250 участници от 28 клуба. С два златни медала се завърна Яна Якимова, която завърши на първите места и в двете дисциплини-кумите и макевара. Дамян Янев спечели златото на макевара и среброто  на кумите, Грациела Йорданова-златен медал на кумите. Световната шампионка Женя Янева  очаквано  завърши на първо място на кумите индивидуално, а при отборно жени със сребърен медал. Със златото се завърна и Дани Филев, а Габриела Дончева завоюва сребро и бронз. В стила макевара със сребърен медал се окичи и Кристияна Панайотова, а при кумите среброто бе за Дона Димитрова и Йована Касабова, а бронза за Михаела Щерева.