Верея загуби от Левски след скандален гол с ръка

С главен съдия - Никола Попов

Верея загуби като гост на Левски с 0:1 след скандален гол с ръка на Давид Яблонски в мача от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Попадението на стадион „Георги Аспарухов” падна в последните минутки на срещата. Въпреки загубата Верея остава в първата шестица с 26 точки.
Първите минути на срещата бяха за домакините – те търсеха гола по изключително агресивен начин и на няколко пъти за малко да открият резултата, но изключително силни намеси на Георги Аргилашки запазиха вратата на Верея суха.
Второто полувреме започна отново с натиск на домакините. В 52-ата минута Роман Прохазка центрира в наказателното поле, където Давид Яблонски успя да отиграе по посока вратата на Аргилашки. Стражът на Верея обаче не трепна и за пореден път не даде повод за притеснение на съотборниците си.
Само 2 минути по-късно Валери Домовчийски овладя добре и стреля, но топката излезе в аут. В 63-ата минута Давид Яблонски нацели гредата от около 25 метра.
В 67-ата минута груба грешка при изнасяне на топката от страна на Жорди Гомес доведе до много сериозна опасност пред вратата на Божидар Митрев. Илиян Йорданов нахлу и стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.
В добавеното време на мача “сините” до гол във вратата на Верея. Давид Яблонски бе намерен след центриране отдясно на далечната греда. Той вкара топката във вратата на старозагорци, засичайкия с лявата си ръка. Очевадното нарушение на правилата обаче не бе отчетено от главния съдия Никола Попов и допълнителния асистент Станимир Тренчев.
Играчите на Илиан Илиев изразиха бурни протести заради попадението на централния защитник, а големият герой на Верея - Георги Аргилашки бе изгонен с червен картон.
ЛЕВСКИ – ВЕРЕЯ – 1:0
ЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев, 4. Иван Горанов (65 – 14. Мики Орачев), 5. Холмар Ейлофсон, 9. Серджиу Буш (77 – 10. Жуниор Мапуку), 11. Антони Белмонт, 13. Жорди Гомес, 15. Роман Прохазка, 19. Милош Цветкович, 26. Жерсон Кабрал (85 – 8. Антонио Вутов), 28. Давид Яблонски, 32. Габриел Обертан
Старши треньор: Делио Роси
ВЕРЕЯ: 12. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 24. Хюсеин Сюлеймани, 8. Осман Балде (87 – 16. Петър Витанов), 20. Венцислав Бенгюзов, 7. Георги Андонов (к), 11. Илиан Йорданов (90+2 – 1. Пламен Колев), 17. Валери Домовчийски (73 – 9. Меди Фенуш), 14. Исмаил Иса
Старши треньор: Илиан Илиев
Голмайстор: Давид Яблонски (90+2)
Жълти картони: Холмар Ейолофсон, Жорди Гомес, Роман Прохазка (Левски); Осман Балде, Валери Домовчийски, Мирослав Енчев (Верея)
Червен картон: Георги Аргилашки (Верея)
Главен съдия: Никола Попов