Децата в „Източен“ получиха пълно дидактично и игрово оборудване

Мисия Пловдив

30-11-2017, 10:22

Снимка:

Община Пловдив

Автор:

plovdivutre.bg

Всичко от Автора

Предстои доставката на интерактивните дъски и образователните таблети за децата

Кметът  на район „Източен“-Община Пловдив Николай Чунчуков инспектира детските градини, включени в проекта“Растем заедно“ , по отношение започналите доставки на оборудване и материали за развитие на дейността с децата.  В ДГ “Щастливо детство“ директорът Евгения  Попиванова и учителите показаха първите доставки, които веднага бяха намерили място в специализираните кабинети за допълнително обучение на децата по български език.
Впечатлен от разнообразието на детската литература от 2100 тома , която е съставена от 66 заглавия на най- интересните  класически и съвременни произведения за деца; дидактични табла, енциклопедии, художествени материали за дейности по изобразително изкуство; секционни шкафове, фотоьойли и възглавници за сядане в зоната за разказване на приказки; килими, светофарни уредби и др., той подкрепи учителите и директорите за още по-усилна и ефективна работа по мащабния проект с  децата.
Кметът  на „Източен“ Николай Чунчуков заяви, че след публична процедура всички градини получават по проекта материали и оборудване, народни носии и сценични облекла за над 100 000 лв. Той   обясни, че кметството е самостоятелен бенефициент по спечеления проект на стойност 467  173  лв., който включва 300 деца и родители от 6 детски градини.
Целта на проекта „Растем заедно“ е да се подпомогне интеграцията на деца от етническите малцинства чрез повишаване мотивацията и участието им в културно-образователни дейности, създаването на благоприятна образователна среда, собствени изяви, контакти с връстници, групови занятия, работа с родители, допълнително обучение по български език и други дейности допълващи интеграционния процес. В рамките на първата му половина деца и родители посетиха над 10 куклени, театрални  и балетни представления, направиха много празници, а скоро предстоят изложби с техни произведения. В проекта са включени 12 преподаватели за допълнително обучение по български език, театрален  педагог, експерт по изобразително изкуство, хореограф и двама образователни медиатори.
Предстои доставката на интерактивните дъски  и образователните таблети за децата, допълни Стефка Симеонова- ръководител на проекта от районната администрация. „Работата е трудна, но много интересна и с екипите на всяка една градина, работим много успешно. Мисля, че с финализирането на дейностите в края на 2018г., можем да покажем иновативни пракики и решения, които да помогнат на цялата система в предучилищното образование“, допълни тя.