Валентин Андреев е Спортист на годината на Балчик

Състезателят на СКЛА "Черно море-2005" - Балчик спечели отличието за първи път

Очаквано Валентин Андреев бе избран за Спортист на годината на Балчик. Церемонията по награждаването на 10-те най-добри спортисти на Белия град се състоя вчера. Състезателят на СКЛА "Черно море-2005" - Балчик спечели отличието за първи път, след като тази година спечели бронзов медал от дисциплина хвърляне на чук за момчета от програмата на Европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор с нов национален рекорд за юноши под 18 години – 69.60 м.
Едва 15-годишният Валентин Андреев тренира при баща си Андриан Андреев в родния Балчик и държи рекордите на България за момчета (75.13 м с 4 кг чук) и за юноши по 18 години (69.60). Андреев постави нов рекорд и на гюле наскоро (17.45 на момчета под 16 години).
На второ място е съотборника на Валентин в дисциплината Хвърляне на чук – Живко Господинов. Трета остана „желязната лейди” – Екатерина Димова, която също е републикански шампион в хвърлянето на чук за девойки и за жени.

Източник: МГ Добруджа