"Верея" загуби първата си контрола

От "Етър"

Верея загуби с 0:2 от Етър в първата си контрола от зимната си подготовка. Спарингът се игра на изкуствения терен на стадион Трейс Арена в Стара Загора.

Предварително проверката трябваше да се състои на градския стадион в Мъглиж, но заради лошите атмосферни условия там , мачът беше преместен в Стара Загора.
Като цяло двата отбора не създадоха много положения пред вратарите. Силният вятър допълнително затрудняваше действията на футболистите, които се стараеха доколкото могат.

Първият половин час не предложи сериозни опасности пред двете врати. Все пак Симеон Мечев отправи удар от 18 метра, но топката профуча край страничната греда на Етър.
При първата си по сериозна атака Етър успя да поведе.В 35 - та минута една върната топка не беше овладяна добре от вратаря Колев и от това се възползва Иван Стоянов, който с удар от 3-4 метра я прати в мрежата за 0:1.

След почивката треньорите на двата отбора направиха доста смени, а положенията продължиха да бъдат малко. Все пак Етър вкара втори гол в 60 - та минута.
След грешка на домакините Батрович открадна топката от защитата, проби отляво и центрира към Иван Петков, който отблизо се разписа за втори път. В последните минути на мача пред Верея се откриха две възможности.
В 85 - та минута Милен Танев стреля опасно от фаул от границата на пеналта, но вратарят Иванов успя да улови топката

В 87 - та минута Сюлеймани центрира отляво в наказателното поле на Етър, където Танев отправи диагонален удар, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Съставът на Верея - Пламен Колев (46 - Богомил Цинцарски), Веселин Минев (46 - Илия Мунин), Иво Иванов (46 - Пламен Тенев), Костадин Слаев (75 - Сюлеймани), Здравко Илиев (83 - Атанас Иванов), Венцислав Бенгюзов (46 - Елиаш), Георги Вълчев (46 - Атанас Панов), Антон Огнянов (46 - Милен Танев), Илиан Йорданов (46 - Денислав Станчев), Георги Андонов (46 - Валери Домовчийски), Симеон Мечев (60 - Емре Емин)

Източник: fcvereya.bg