Соколов и Пенчев с победи в Шампионската лига

Кучина Лубе победи Фенербахче с 3:0

Волейболистите от националния отбор Цветан Соколов и Николай Пенчев постигнаха убедителни победи със своите клубове в Шампионската лига. Соколов беше с основна роля за третия пореден успех на „Кучине Лубе (Чивитанова) в най-престижния европейски турнир. Италианският гранд спечели визитата си на „Фенербахче“ (Истанбул) с 3:0 (25:20, 25:19, 25:18),съобщи БФ Волейбол.

Диагоналът допринесе с 11 точки, от които 2 блокади за победата на своя тим. Топреализатор стана съотборникът му Османи Хуанторена със 17 точки. За домакините Ален Шкет приключи с 11.

„Лубе“ е лидер в Група А с 10 точки след 3 успеха и 1 загуба. „Фенербахче“ е последен без точка в актива си.

Пенчев и неговият „Скра“ (Белхатув) пък се наложиха като домакини над „Динамо“ (Москва) с 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:13).

Българинът беше резерва и остана на полето през целия четвърти гейм, като завърши с 1 точка. Най-резултатен стана Мариуш Влазли с 24 точки, 17 добави Бартош Беднож. За гостите Павел Круглов приключи с 15 точки.

„Скра“ е на 3-о място в Група С с 5 точки (2 победи, 2 загуби), а „Динамо“ без нито един успех.