varnautre.bg

dobrichutre.bg

Черноморец Балчик започва контролите с Черно море

“Соколите” бият на “Локомотив” с 4:0

Разгромна победа записа отборът на Спартак 1918 в контролен мач, игран на стадион “Локомотив” във Варна. “Соколите” надиграха с 4:0 юношите до 19 години на Черноморец (Балчик), съобщава varnautre.bg.

Проверката ще се запомни с шоуто на намиращия се на проби при варненци нигерийски нападател Инокент Нуокоро, който се появи в 72-рата минута с фаталния №13, но само 3 по-късно се разписа с прецизен удар за 4:0 и хвърли в еуфория над 100 фенове по трибуните. Някои от тях разпалено коментираха, че по маниер на игра нападателят прилича на своя сънародник Дениран Ортега, който през май 2007 г. вкара първия гол за успеха с 2:0 на Спартак във Вечното дерби на Варна в “А” група.

Още в началото футболист на Балчик изчисти от голлинията, но в 14-ата мин. домакините материализираха натиска си с първи гол. Ивайло Русев бе изведен зад защитата, излъга вратаря и търколи топката в празната врата. В 36-ата мин. Славомир Събков отбеляза завръщането си в родния клуб с красиво попадение след параболичен удар – 2:0. Две минути по-рано дясното крило Илиян Неделчев напусна терена заради разтежение.

След почивката силен удар на Кирил Радев бе избит от вратаря, а малко след това Васко Боев шутира край вратата.
В 69-ата минута Александър Йовчев направи резултата класически след атрактивно изпълнение със задна ножица, а 6 минути по-късно нигериецът Нуокоро оформи крайно 4:0.

През второто полувреме на Спартак пази Георги Ставрев, който е син на бившия треньор на вратарите на Черно море Стоян Ставрев. Съставът на Спартак: Калин Дянков (46 Георги Ставрев), Александър Йовчев (82 Веселин Костадинов), Боян Илиев (к), Вилиян Денчев, Михаел Михалев (67 Виктор Димитров), Тодор Маринчев (46 Георги Гушлев), Васко Боев, Илиян Неделчев (34 Кирил Радев), Десислав Дяков (81 Кристиян Колев), Славомир Събков, Ивайло Русев (72 Инокент Нуокоро).