Левандовски се разписа в 11-ти пореден домакински мач

Полякът изравни стар рекорд на Юп Хайнкес

Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 Шалке в мач от 22-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на "Алианц Арена". Домакините откриха още в шестата минута чрез Роберт Левандовски. Нападателят се разписа в 11-и пореден домакински мач за първенство. Така полякът изравни "прашен" рекорд на треньора си Юп Хайнкес от 70-те години на миналия век.

Момчетата на Доменико Тедеско и изравниха чрез Франко Ди Санто преди изтичането на половин час игра. Шалке играеше смело и атакуващо, но малко по-късно отново се озова назад в резултата след гола на Томас Мюлер.

През второто полувреме темпото на игра спадна и двата тима не стигаха до толкова много интересни положения.

Баварците събраха 56 точки на върха и остават с 18 пред втория в таблицата, който тази седмица е вицешампионът РБ Лайпциг. Шалке е шести с 34.