18-02-2018, 09:39

starazagorautre.bg

Верея приема ЦСКА на стадион "Трейс Арена"

В среща от 21-я кръг на Първа лига в Стара Загора

Верея загуби с 0:5 домакинството си от ЦСКА на препълнения "Трейс Арена" в среща от 21 - я кръг на Първа лига.
Срещата започна с натиск на гостите и още при първата си атака можеха да открият, но вратаря Наумов спаси опасен удар на Каранга. В 3-ата минута червените поведоха след гол на Фернандо Каранга, който сам срещу вратаря се разписа за 0:1.
След попадението домакините се окопитиха и изнесоха играта в по-предни позиции, но в 16- та минута гостите вкараха втори гол, а негов автор стана Рафаел Енрике , който се разписа от 8 метра.
В 24-ата минута Верея организира първата си опасна атака, но диагоналният шут на Вълчев бе спасен от Черниаускас.
В 30-ата минута Даниел Наумов направи невероятно тройно спасавяне и отрази удари на Алберг и Енрике.
Минута по - късно Вълчев от домакините се измъкна в наказателното поле и отправи опасен диагонален удар,но топката профуча край страничната греда.
Второто полувреме започна с натиск на домакините, които до 60-ата минута прооуснаха две добри голови възможности. Първо Милен Танев стреля от 22 метра, а в 56-ата минута отноео Танев не намери целта и кълбото мина край дясната странична греда.
В 62-та минута Фернандо Каранга вкара втория си гол в мача след като се възползва от грешка в старозагорската защита за 0:3.
В 78-та минута гостите поведоха с 4:0, след като Алберг комбинира с резервата Бланко и шутира в долния десен ъгъл на домакинската врата.
Новото попълнение обаче се коригира в 89-ата минута. Тогава Наумов не се справи с шут на Тиаго, изби топката в краката на Бланко, който без проблем вкара първия си гол с червената фланелка, оформяйки крайното 5:0 за ЦСКА.
ВЕРЕЯ - ЦСКА 0:5
0:1 Фернандо Каранга 3
0:2 Рафаел Енрике 16
0:3 Фернандо Каранга 62
0:4 Роланд Алберг 78
0:5 Жан Бланко 89
ВЕРЕЯ: 12. Наумов, 21. Илиев, 6. Иванов, 5. Мунин (50 -4 Тенев), 14. Минев, 18. Вълчев, 20. Бенгюзов, 87. Мечев, 7. Андонов, 77. Танев(85 - 33 Станчев), 17. Домовчийски (57 - Йорданов)
ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 9. Каранга (76 - 7 Бланко), 10. Алберг, 11. Манолев, 16. Лое (69 - Дюлгеров), 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго
Жълти картони - Вълчев, Минев, Танев, Домовчийски, Бенгюзов (Верея)