Академик Бултекс 99 зарадва президента си на връх рождения му ден с победа

12-03-2018, 10:05

Академик Бултекс 99 (Пд)

plovdivutre.bg

Във вторник пловдивчани гостуват на Левски в мач от Балканската лига

Академик Бултекс 99 Пловдив зарадва президента си Васил Врачев, който празнува рожден ден днес. Пловдивчани победиха като домакин с 94:81 Ямбол в среща от 19-ия кръг в НБЛ.
Преди началото на мача Врачев беше зарадван с торта.
Слаба беше първата четвърт, като пловдивчани успяха да я спечелят с 19:15. Мачът започна много равностойно с превес на двете защити и в средата на първата четвърт двата отбора си бяха вкарали само 12 точки – 6:6. Буквално в последната минута домакините успяха да дръпнат  4 точки, което бе най-голямата разлика до момента.
В началото на втората четвърт силна игра на Митко Димитров спомогна разликата да достигне 9 точки 4 минути преди почивката, но гостите успяха да вкарат в действие бързата си атака и за 3 минути успяха да изравнят 40:40. В последната минута обаче Маравич, Митко Димитров и Айзея Юмипиг с тройка със сирената върнаха аванса на 7 точки. Третата четвърт завърши 24:20 за домакините. Агресивна защита на Академик Бултекс 99 в началото на третата четвърт доведе до преднина от 13 точки след 3 минути игра.  Гостите на свой ред заздравиха защитата, но след нова тройка на Юмипиг  домакините имаха 11 точки преднина преди последната решителна част. В нейното начало гостите съумяха отново да намалят с тройки на Перин и Говедаров, но Митко Димитров върна статуквото с две точни средни стрелби.
Димитър Димитров и Айзея Юмипиг с по 22 точки беше най-резултатен, а Мартин Дурчев се отчете с 15.
Алан Арнет беше най-резултатен за Ямбол с 28.
Във вторник пловдивчани гостуват на Левски в мач от Балканската лига.