20-03-2018, 12:57

Светлина Еленова

Шампионите от Нефтохимик на полуфинал в Суперлигата

В другия полуфинал съперници са отборите на "Монтана" и ЦСКА

Отборът на "Нефтохимик 2010" разби "Марек Юнион-Ивкони" с 3:0 гейма в трети решителен мач от четвъртфиналните плейофи в националната Суперлига при волейболистите. В пълната с ентусиазирани зрители зала "Младост" бургазлии не оставиха никакви шансове на дупничани.

Цифровото изражение в отделните геймове - съответно 25:20, 25:13 и 25:16, достатъчно красноречиво говори за разликата в класите на двата тима.

Най-резултатен с 26 точки беше националът Валентин Братоев.

"Искаме да благодарим на зрителите в зала "Младост" за подкрепата. Вярваме, че ще създадат подобна атмосфера и на следващите ни домакински мачове", заяви старши треньорът на бургаския отбор Найден Найденов.

На полуфинал "Нефтохимик 2010" ще има за съперник "Пирин" - Разлог. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Първите два са на 23 и 24 март /петък и събота/ от 18:30 часа. Третият е на 29 март в Благоевград, където ще е и евентуалната четвърта среща.

При равенство в победите петият решителен двубой, който ще определи финалиста, ще е на 5 април в бургаската зала "Младост".

В другия полуфинал съперници са отборите на "Монтана" и ЦСКА.