Хандбалистите на "Добруджа" победиха "Осъм"

DobrichUtre.bg

dobrichUtre.bg

Хандбалистите на "Добруджа" вкараха 52 на "Фрегата" Бс (фоторепортаж)

В отложен мач

В отложен мач от 11 кръг на „А” РХГ Добруджа надигра в зала Русалка Осъм Ловеч с 45:43. На полувремето гостите водеха с 19:22, но момчетата на ст.треньора Георги Андреев показаха характер през втората част на мача и успяха да го спечелят. Отново Джошкун Якубов отбеляза най-много точни попадения – 10. Капитанът Илиян Илиев записа на сметката си  7 гола, а Йордан Михайлов и Александър Димитров добавиха по 5 гола за победата. Младите надежди на българския  хандбал, националите  Михаил Нейчев и Илиян Денев, който се появи за първи път на терена след операция на коляното, отбелязаха по 4 гола в този мач. С по три попадения се отчетоха Стефан Евтимов и Стилиян Стоянов, два гола заби играещият предимно в защита  Красимир Коев, а по един гол вкараха Донислав Димитров и Мирослав Симеонов.
Оттук насетне играем само за победи, за да си подсигурим домакинско предимство за плейофите, заяви Георги Андреев. Добруджа има да изиграе още 3 мача- на 14 април в София с НСА, на 15 април отложен мач  с Пирин в Гоце Делчев и на 18 април, сряда, в Добрич отложен мач със Спартак Варна, чийто начален час е 19.00 ч. Плейофите започват на 21 април, като схемата е 1-4, 2-3. Ако побеждава до края Добруджа ще завърши на второ място след редовния сезон.

Източник: МГ Добруджа