pixabay.com

starazagorautre.bg

Благотворителен баскетболен турнир организира Ротаракт клуб Русе

След двубоя наставникът на „Славия“ Силвия Пеева бе разочарована от многото допуснати грешки

В последна среща от редовния сезон в първата четворка на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“ прие „Славия“ София и победи убедително със 79:43 точки. Гостенките бяха равностойни само в първата четвърт на срещата, завършила при резултат 17:14. На полувремето разликата в полза на „Берое Стара Загора“ нарастна до 16 точки при 37:21. След третата четвърт домакините водеха с 59:33, а при последната сирена резултата бе 79:43. След двубоя наставникът на „Славия“ Силвия Пеева бе разочарована от многото допуснати грешки в своя състав. Двата отбора ще бъдат съперници и в плейофите на първенството. Тези плейофи трябваше да започнат в събота, 14 април, от 18 часа. Поради ангажименти на ръководството на „Славия“ обаче от ръководството на белия клуб са помолили федерацията по баскетбол за отлагане на срещите от серията поне с ден. Така, че първият мач от полуфиналната плейофна серия „Берое Стара Загора“ – „Славия“ по всяка вероятност ще бъде в неделя. Играе се до три победи от максимум пет срещи. Първите две ще бъдат в Стара Загора, съобщава Радио Стара Загора.