Бургаска двойка по акробатика спечели квота за Младежките олимпийски игри

13-04-2018, 11:00

Светлина Еленова

Лос Анджелис домакинства летните олимпийски игри през 2028 година

Те заминават за Буенос Айрес, Аржентина на 11 септември

Спортът Акробатика, с вида Смесени двойки, вече е в програмата на Младежките олимпийски игри. За първи път тази година, на третите летни младежки олимпийски игри в Буенос Айрес /Аржентина/ от 11 до 23 септември, в този спорт ще бъдат излъчени олимпийски шампиони за младежи.

Квоти за участие в престижните игри получават финалистите на Световното състезание по акробатика за възрастовите групи, което завърши преди ден в Антверпен /Белгия/. Бургаската  смесена двойка Мариела Костадинова и Панайот Димитров влезе във финала с 4-ти резултат след квалификациите и зае 4-то място в крайното класиране. В Световното състезание участваха 24 вида от цял свят, като до финала достигнаха състезателите на 8 държави - Казахстан, Русия, Португалия, България, Беларус, Украйна, Израел и Великобритания. След години затишие, българска смесена двойка отново влезе категорично в световния елит!

Мариела Костадинова и Панайот Димитров са състезатели на Клуб по спортна акробатика Бургас. С тях работят личният им треньор Гергана Денева, световен шампион за младежи и вицеевропейски шампион за жени, националният треньор Драгомир Драганов и хореографът Диана Колева. Бургаската акробатична школа има категоричен принос за българските успехи на световни и европейски първенства. Нейният създател и дългогодишен старши треньор е Радослав Александров, създал легендарни акробатични видове - абсолютни световни и европейски шампиони.