cska.bg

starazagorautre.bg

Левски победи ЦСКА с 2:0

В мач от 29-ия кръг на Първа професионална футболна лига

ЦСКА победи при домакинството си с 5:1 Верея в мач от 29-ия кръг на Първа професионална футболна лига на България. В 17-та минута Роланд Алберг откри резултата с удар от воле след центриране на Манолевл Божидар Чорбаджийски вкара два пъти с глава в 29-та минута и в първата на добавеното време. Той засече топката след центрирания на Алберг и Тиаго
Родригес. Алберг вкара втория си гол в мача в 53-та минута след асистенция на Рафаел Енрике, който също беше заменен през втората част.
Домакините пък допуснаха гол на Мохамед Шемлал в 83-та минута. Той получи асистенция от Венцислав Христов, който пресече грешен пас на вратаря Витаутас Черниаускас.
ЦСКА оформи крайния резултат в първата минута на добавеното време, когато Станислав Манолев се разписа от дузпа.
След загубата с 1:5 Верея остана на десет точки от петия в класирането на първата шестица Ботев Пловдив.