„Берое“ загуби от „Лудогорец“ в Разград

„Берое“ приема ЦСКА-София в ХХХI кръг на ППЛ на 21 април от 20:00 ч.

„Берое“ загуби тежко от „Лудогорец“ със 7:0 в мач от ХХХ кръг на ППЛ. Домакините излязоха напред още във 2-та минута чрез Вандерсон. Кешеру удвои в 16-та след точно изпълнена дузпа, а в 30-та минута румънецът реализира с глава за 3:0. Четвъртото попадение бе дело на Мисиджан в 61-та минута, а петото на Лукоки десет минути по-късно. Кешеру оформи своя хеттрик в 76-та минута, реализирайки шестото попадение за своя тим. В 88-та минута Кампаняро оформи крайното 7:0 в полза на „Лудогорец’.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като трети във временното подреждане, а домакините от „Лудогорец“ заемаха 1 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши две промени сред своите избрани 11, в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Ботев”, след като днес заложи на Рубен Бригидо и Серджиу Негрут, вместо наказания Мартин Камбуров и Камен Хаджиев.

МАЧЪТ

Още във 2-та минута домакините излязоха напред в резултата. Вандерсон получи топката от тъч, успя да нахлуе в пеналта и прати топката в мрежата с диагонален удар по земя – 1:0.

В 5-та минута Негрут стреля от около 24 м, но не намери рамките на вратата.

Три минути след това Мисиджан открадна топката след грешка в отбраната, напредна и изведе Марселиньо сам срещу Перниш. Бразилецът копна топката над стража, но Бандаловски успя да изчисти от голлинията в корнер.

Домакините получиха дузпа в 15-та минута, след като Вандерсон намери Марселиньо в пеналта и последния падна след съприкосновение с Цонев, а Николай Йорданов посочи бялата точка за наказателен удар. Кешеру застана зад топката и я прати в мрежата с удар в долния ляв ъгъл на Перниш – 2:0.

В 23-та минута Марселиньо центрира в пеналта, където Моци засече с глава, но Перниш улови.

Малко след това Вандерсон отправи силен удар, но отново Перниш се намеси,

Домакините вкараха трето попадение в 30-та минута. Саша центрира от десния фланг, а Кешеру засече топката с глава от непосредствена близост и реализира второто си попадение – 3:0.

В 38-та минута Натанаел центрира опасно,Перниш изби, а Марселиньо пробва ножичен удар. Вратарят на „Берое“ обаче улови.

Три минути след това Кешеру намери Мисиджан на границата на пеналта, но ударът на холандеца мина на метър от гредата.

На почивката Александър Томаш извърши две промени в състава – Перниш и Иванов бяха заменени от Аргилашки и Хаджиев.

Четири минути след подновяването на играта Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но Аргилашки улови.

В 57-та минута Вандерсон центрира в пеналта от фаул, а там Кешеру засече с глава. Аргилашки обаче се намеси чудесно и изби в корнер.

Четири минути след това домакините стигнаха до ново попадение. Саша намери Кешеру в наказателното поле. Аргилашки отрази на два пъти ударите на румънеца, но топката попадна в Мисиджан, който успя да я прати в мрежата от непосредствена близост -4:0.

В 68-та минута Негрут получи топката на границата на пеналта и стреля, но не намери целта.

Три минути след това „Лудогорец“ реализира още едно попадение. Кампаняро изведе Вандерсон по левия фланг, който бе в положение на засада, но проби по левия фланг, нахлу в наказателното поле и предостави топката на Лукоки, който не сбърка от близка дистанция – 5:0.

В 76-та минута Кешеру бе изведен зад гърба на отбраната от Натанаел и реализира сам срещу Аргилашки. И в този случай имаше засада, която не бе маркирана.

В 88-та минута Вандерсон напредна по десния фланг и намери Кампаняро на границата на наказателното поле. Халфът прати топката в мрежата с премерен удар в движение и оформи крайният резултат.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема ЦСКА-София в ХХХI кръг на ППЛ. Двубоят е насрочен за 21 април в 20:00 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Лудогорец“ (Разград) – „Берое“ (Стара Загора) 7:0
голмайстори: 2′ Вандерсон 1:0, 16′ Клаудиу Кешеру 2:0, 30′ Клаудиу Кешеру 3:0, 61′ Върджил Мисиджан 4:0, 71′ Джоди Лукоки 5:0, 76′ Клаудиу Кешеру 6:0, 88′ Густаво Кампаняро 7:0
„Лудогорец“ (Разград): 1. Хорхе Броун, 6. Натанаел, 30. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 18. Светослав Дяков (к)(69′ – 44. Яцек Горалски), 10. Густаво Кампаняро, 8. Лукас Саша (80′ – 25. Цветомир Панов), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 93. Върджил Мисиджан (63′ – 92. Джоди Лукоки), 28. Клаудиу Кешеру; неизползвани резерви:  33. Ренан, 4. Сисиньо, 2. Рафаел Форстър, 5. Георги Терзиев; старши треньор: Димитър Димитров
„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш (46′ – 23. Георги Аргилашки)- 3. Милен Желев, 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов (46′ – 26. Камен Хаджиев), 20. Матеус Леони -21. Серджиу Негрут, 7. Мартин Райнов (к) (69′ – 71. Антон Карачанаков)- 10. Борислав Цонев, 18. Рубен Бригидо  77. Педро Еуженио,  16. Марко Адамович; неизползвани резерви:  5. Павел Виданов, 8. Карлос Охене, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев; старши треньор: Александър Томаш
жълти картони: Джоди Лукоки 79′  [„Лудогорец“] Серджиу Негрут 19′ [„Берое“]
главен съдия: Николай Йорданов (София)
асистент-съдии: Мартин Ангелов (София), Илиян Капарашев (Велико Търново)
допълнителни асистент-съдии: Петър Костадинов (Добрич), Драгомир Драганов (Варна)
четвърти съдия: Георги Дойнов (Велико Търново)
дежурен делегат: Николай Вълчев (Ловеч)
съдийски наблюдател: Георги Виделов (Бургас)