"Добруджа" се завърна при професионалистите!

След 4:1 в Каварна

Добруджа победи като гост Калиакра (Каварна) с 4:1 и вече дори на теория си гарантира участието във Втора лига наесен. Добруджанци бяха безпощадни и днес срещу каварненския тим в мач от 27-я кръг на Североизточната трета лига. Головата сметка за „жълто-зелените” бе открита от Румен Николов в 15-та минута, когато с глава засече центриране от корнер на Станимир Андонов. Младокът Дони Дончев покачи на 2:0 в 36-та минута, а две минути по-късно Станимир Андонов направи резултата класически. В 55-та минута домакините върнаха едно попадение чрез спорна дузпа, реализирана от Венци Желев. В 80-та минута Румен Николов реализира второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат.
По традиция добруджанци бяха подкрепяни и в този двубой от солидна агитка.
По същото време Суворово загуби като гост на Локомотив Русе с 0:1. С днешната победа Добруджа вече има 71 точки, като 6 кръга преди края на шампионата, предната пред втория Суворово е 23 точки.

Източник: МГ Добруджа