Шахматен турнир „Мечтай, планирай, реализирай – живей истински!” се проведе в Пловдив

Спорт

03-05-2018, 16:40

Снимка:

Община Пловдив

Автор:

plovdivutre.bg

Всичко от Автора

Целта на мероприятието беше да се покаже една различна алтернатива на младите хора за уплътняване на свободното време

На 27.04.2018 г. Общински съвет по наркотични вещества /ОСНВ/ с Превантивно–информационен център /ПИЦ/ – Пловдив, организираха за пета поред година шахматен турнир под надслов „Мечтай, планирай, реализирай – живей истински!”, който е част от годишната им кампания „За да успеем, първо трябва да повярваме, че можем!”.

Класирането за Купата на ОСНВ с ПИЦ – Пловдив се осъществи от международен съдия на FIDE от Шахматен клуб „Пловдив“ от 10.00 ч. до 14.00 ч. в Общински детски комплекс.

В турнира от различни категории се състезаваха ученици от пловдивски училища – от  начален до гимназиален курс, младежи и студенти от града.

Участниците играха при спазване на „Феър плей” правилата на шахматната игра.

Целта на мероприятието беше да се покаже една различна алтернатива на младите хора за уплътняване на свободното време, чрез интелектуална, спортна и творческа ангажираност в борбата с психоактивните вещества.

Мероприятието се проведе под патронажа на кмета на Община Пловдив инж. Иван Тотев и се откри от председателя на ОСНВ с Живка Йовчева.

За всички участници в турнира бяха подготвени награди – индивидуални  и отборни.

Класирането от участието в поредния шахматен турнир е следното:

 ОТБОРНО ПО УЧИЛИЩА 1-5 КЛАС:

  1. НУ „Христо Ботев“
  2. СУ „Св. Климент Охридски“
  3. НУ „Христо Ботев – 2“

 ОТБОРНО ПО УЧИЛИЩА 8-12 КЛАС:

  1. ПГЕЕ – Професионална гимназия по електротехника и електроника
  2. ПГТ „Гоце Делчев“
  3. НТГ – Национална търговска гимназия

 ИНДИВИДУАЛНИ ШАМПИОНИ:

 1-2 клас – Андрей Иванов – ОУ „Кирил и Методий“

момичета – Йоана Георгиева – НУ „Христо Ботев“

3  клас – Георги Седмаков – ОУ „Драган Манчов“

5 клас – Дейвид Тенев – СУ „СВ. Климент Охридски“

момичета – Таня Лалева – НУ „СВ. Климент Охридски“

 ИНДИВИДУАЛНИ ШАМПИОНИ:

 8 клас – Мартин Малинов – ОУ „Дядо Иван Арабаджията“, Царацово

10 клас  – Иван Балабански – ПГЕЕ – Професионална гимназия по      електротехника и електроника

11 клас – Мартин Вълчинов – ПГЕЕ – Професионална гимназия по електротехника и електроника

 момичета:

 Мирослава Павлова – НТГ – Национална търговска гимназия

 Ана Трифонова – НТГ – Национална търговска гимназия

 Елица Ненова – НТГ – Национална търговска гимназия



Снимка на Деня

Красотата на парк "Кайлъка"