Отборна балканска титла за Радосвета Симеонова

По планинско бягане в Сърбия

На 5 май се проведе Балканският шампионат по планинско бягане в Сърбия, където взеха участие общо 15 национали. Държавите- участнички бяха Сърбия, България, Черна гора, Румъния, Турция, Албания. Обиколката бе 2 км, с редуване на изкачване и спускане. Женският отбор на България бе представен от  -Маринела Нинева (Локо-Дряново), Мая Недялкова (Атлет-Ловеч) и Радосвета Симеонова (Добруджа 99). Дистанцията, която пробягаха националките ни бе 10 км. В индивидуалното класиране първите две места заеха Маринела Нинева и Мая Недялкова, трета се нареди представителка на Румъния -Адела Балтой и на секунди след нея добричлиийката Радосвета Симеонова. С общи усилия трите българки изведоха България на първо място на Балканите.
Мъжкият отбор бе представен от  - Георги Гергов и Константин Иванова от Атлет -Ловеч, добричлията Йордан Петров, който се състезава за Супер Спорт Варна и Александър Сръндев.  Гергов финишира 3-ти, останалите от отбора са също сред първите 10 . В крайното класиране мъжкият отбор се нареди на второ място.

Източник: МГ Добруджа