107 деца участваха в турнира „Kinder+ Sport" в Албена

09-05-2018, 09:13

dobrichUtre.bg

Световният тенис елит се събира в Албена

„Киндер+ Спорт" e международна социален проект на Ferrero Group

В рамките на три дни от събота до понеделник в курортен комплекс Албена се проведе втория турнир от веригата „Kinder+ Sport" в България. В надпреварата се включиха деца в четири възрасти от 9 до 12 год. За втора поредна година България организира турнири от тази верига.

При момчетата до 9 год. Калоян Шиков ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол. Това е второ поредно първо място за Шиков след успеха му в Пловдив преди месец.

Във финалната среща Калоян победи с 4:0 Владимир Цонков ТК "1882", гр.София. На трето място се класира Брайън Димов ТК "Черно море Елит ", гр.Варна, а на четвърто Симеон Гендов ТК "Албена", гр.Пловдив.

При момичетата до 9 години второ поредно първо място спечели Елеонора Тонева ТК "15:40", гр.София. Във повторение на финала от Пловдив Тонева победи с 4:1 Михаела Бобева ТК "Авеню", гр.Бургас. На трето място се класира Андрея Глушкова ТК "Дема", гр.София, а на четвърто Хермина Янакиева ТК "1882", гр.София.

При момчетата до 10 години Николай Бунчев ТК "Бароко Спорт", гр.София дублира първото си място от Пловдив. Във финала Бунчев се наложи с 4:0 над Георги Камов ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора. Трети се класира Виктор Иванов ТК "Хасково". а четвърти Светлозар Цветков ТК "Албена", гр.Пловдив.

При момичетата до 10 години Силвия Стайкова ТК "Роза", гр.Казанлък също затвърди първото си място от Пловдив. Стайкова победи във финала с 4:2 Ивелина Христова ТК "Кристи", гр.Дряново. На трето място се класира Валерия Гърневска ТК "Българов", гр.Габрово, а на четвърто Евелин Богомилова ТК "Испано", гр.Варна.

При момчетата до 11 години първото място спечели Ивайло Симеонов ТК "Кристи", гр.Дряново. В повторение на финала от първия турнир Симеонов взе реванш и победи с 7:6 (7) Иван Монов ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен. На трето място се класира Даниъл Спасов ТК "Черно море Елит ", гр.Варна, а на четвърто Велин Александров ТК "Шуменец", Шумен.

При момичетата до 11 години Ивона Савикова ТК "Пиронкови", гр.Пловдив спечели второ поредно първо място. Втора се класира Галена Кръстенова ТК "Локо 98", гр.Пловдив, трета е Анджелина КараминковаТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора, а четвърта Ема Томова ТК "Про спорт", гр.София.

При момчетата до 12 години с първото място триумфира Христиан Биджев ТК "Малееви", гр.София. Във финала Биджев победи Петър Йорданов ТК "Шуменец", Шумен. Трети се нареди Момчил Петков ТК "Про спорт", гр.София, а четвърти Мартин Митев ТК "Шуменец", Шумен.

В повторение на финала от Пловдив при момичетата до 12 години Ива Иванова ТК "Железничар 1996", гр.Пловдив отново победи Александра Желева ТК "Хасково 2015". Трета е Яна Кирчева ТК "15:40", гр.София, а четвърта

Десислава Меразчиева ТК "Роза", гр.Казанлък.

За втора поредна година България е домакин на турнири от веригата „Kinder+ Sport".

В рамките на пет турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца ще се съревновават помежду си, за да

излъчат представителите на България за международните финали. Там

участие ще вземат и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Финалният международен турнир ще се проведе между 10-ти и 14-ти октомври в академията на Патрик Муратоглу в Ница, Франция.

Оставащи турнири :

25-28 май – к.к. Санта Марина, Созопол за всички възрастови групи

26-28 юни – ТК „15:40" за всички възрастови групи 31 юли – 2 август – ТК „Диана" за всички възрастови групи Като последният от тях ще бъде Мастърс-турнир.

Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 3 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 10 и 14 октомври на кортовете на академията на Патрик Муратоглу в Ница. Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от

БФТенис.

Всеки турнир ще е от максимум 32-ма състезатели. При повече от 32-ма желаещи да участват в конкретна възрастова група ще бъдат организирани квалификационни мачове за 4 места в деня преди началото на основния турнир.

Следвайки международните правила на програмата в него не се допускат национални състезатели. За нашата страна няма да имат право да участват:

- Състезателите, които са част от националните отбори на България до 12 г. за Европейските зимни и летни купи до 12 г. през 2018 г.

- Състезателите, които участват в програмата 3Т до 12 г. през 2018 г. – А и Б отбор

- Състезателите, приети за участие в „Smrikve Bowl 2018" В турнирите нямат право да участват чужди граждани.

На турнир 3,4 и 5 във всички възрастови групи първи критерий за поставяне и приемане ще е актуалната ранглиста за Киндер+. Втори критерий ще бъде националната ранглиста до 12 г., а трети критерий (само за приемане) ще бъде по-ранното записване на съответния състезател за

турнира.

Турнирите по програмата Киндер+ не носят точки за националната ранглиста до 12 г.

„Киндер+ Спорт" e международна социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.