„Берое“ загуби от „Ботев“ в края – 2:1

12-05-2018, 09:23

beroe.bg

starazagorautre.bg

„Берое“ загуби от „Ботев“ с 2:1 в мач от 34 кръг на ППЛ. Двата тима изиграха страхотен, открит  и динамичен двубой. „Берое“ поведе в 43-та минута с попадения номер 202 на Камбуров в елита. Домакините изравниха в 51-та чрез Пауло. „Берое“ остана с човек по-малко в 63-та минута след втори жълт картон на Охене. Числовото равенство бе възстановено в 68-та минута, след като Афонсо получи директен червен картон за удар срещу Леони. Жоао Пауло се разписа в 88-та минута и с това даде победата за своя тим.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти в подреждането, а домакините заемаха пето място.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Старши треньорът на „Берое“ Александър Томаш извърши две промени, спрямо последната среща с „Верея“. Вместо контузеният Педро Еуженио в игра бе Рубен Бригидо, а вместо наказания Марко Адамович на терена бе Карлос Охене.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 7-та минута топката достигна до Желев на фланга, който центрира опасно към Камбуров. Нападателят бе блокиран от Пиргов, получи се разбъркване, Бригидо се опита да отнеме, но не успя.

Три минути след това Афонсо стреля от границата на пеналта, но Хаджиев блокира удара.

В 13-та минута Юсеин изведе Пауло в пеналта, Аргилашки излезе да срещне нападателя, който го изпревари и стреля от малък ъгъл, но вратарят се намеси отлично.

Пет минути след това Ндонгала центрира в пеналта, където Филипов засече топката от въздуха, но тя срещна левия стълб на вратата и излезе в аут .

„Берое“ организира добра атака в 19-та минута, при която Бригидо проби през центъра на терена, намери Камбуров пред наказателното поле, а той върна за Охене. Ганаецът стреля в движение, но Кайзер улови.

След ъглов удар в 27-та минута топката достигна до Филипов, който стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

В 34-та минута Неделев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър от гредата.

Минута след това отново Неделев отрадна топката в центъра, напредна и стреля, но Аргилашки спаси.

В 37-та минута Ндонгала получи топката на фланга, навлезе към наказателното поле и стреля, но вратарят се намеси.

„Берое“ излезе напред в резултата в 43-та минута с гол номер 202 на Камбуров в елита на България. Отлична атака за зелените, при която топката премина през четирима играчи. Последното докосване бе на Цонев, който изведе Камбуров сам срещу Кайзер. Нападателят не сбърка и прати топката в мрежата – 0:1.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 47-та минута Райнов стреля от дистанция, но не намери целта.

Домакините изравниха в 51-та минута. Жоао Пауло получи топката на ъгъла на пеналта и я прати в мрежата с прецизен удар – 1:1.

Цонев стреля от дистанция в 56-та минута, но Кайзер се намеси и улови.

Две минути след това Пиргов отправи опасен удар, Аргилашки изби, но Пауло овладя. Нападателят стреля от малък ъгъл, но Виданов изби в корнер.

В 63-та минута „Берое“ остана с човек по-малко, след като Охене получи втори жълт картон.

Минута след това Бригидо открадна топката, напредна и намери Камбуров в пеналта. Нападателят бе блокиран и пробва да изведе Желев, но бранител се намеси.

В 68-та минута Густаво Афонсо също бе отстранен с директен червен картон за удар срещу Леони.

В 82-та минута Неделев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Четири минути след това при отлична атака и възможност за Берое Камбуров намери Желев на границата на пеналта, а той центрира опасно. Топката бе избита, но в Райнов, който стреля от точката за дузпа, но над вратата .

В ответната атака Пауло бе изведен сам срещу Аргилашки и успя да прати топката в мрежата – 2:1

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Лудогорец“ в мач от 35 кръг на шампионата. Срещата е насрочена за 15 май в 18:30 ч.