ПГ на ГЕРБ поздрави параолимпийката Милена Тодорова

За спечелената квота за Токио през 2020 г.

Народните представители от Добрич Даниела Димитрова и Пламен Манушев и Парламентарната група на ГЕРБ поздравиха параолимпийката Милена Тодорова при постигането й на летище София от Южна Корея. Там тя се класира пета на Световно първенство по спортна стрелба за хора с увреждания и спечели квота за параолимпиадата в Токио през 2020 г.
При пристигането й на летището в София тя бе посрещната с цветя от ПГ на ГЕРБ.
Милена е състезател по спортна стрелба и бе единственият участник от България, който за първи път се представи на Параолимпийски игри в Рио де Жанейро в тази дисциплина. Тя завърши състезанието на 13-о място.
На 3-годишна възраст Милена заболява от мускулна атрофия на долните и горните крайници. От 1998 г. се придвижва с инвалидна количка. Тя е една от малкото състезатели по спортна стрелба в света с такава тежка диагноза. За да успее да се подготви и да участва на Световното първенство в Южна Корея тя организира във фейсбук благотворителна кампания за набиране на средства.