Голям зрителски интерес към състезанието по мотокрос в Змеево

Кадър: Добруджа ТВ

dobrichUtre.bg

Мотокрос край Змеево

Над 70 участници на състезанието по мотокрос в Змеево

В най-атрактивните МХ 2 и МХ 1 победители станаха съответно Жулиян Георгиев и Ивелин Манев

При голям зрителски интерес премина седмото издание на състезанието по мотокрос Гран при с. Змеево. Надпреварата се проведе вчера на пистата край балчишкото село. Близо 40 състезатели от цялата страна показаха умения в 7 класа.  Мотокросът се проведе по традиция в два манша, всеки един от които предложи 4 старта. Съвместно се състезаваха участниците в МХ 65 и 85 куб.см, МХ2 и МХ1, МХ до 40 и МХ над 40 години и МХ – АТВ.
В най-атрактивните  МХ 2 и МХ 1 победители станаха съответно Жулиян Георгиев и Ивелин Манев.  В МХ 3 до 40 години и МХ 3 над 40 години първите места заеха Георги Недев и Атанас Петров. В клас АТВ победител стана добричлията Мартин Милев, а при най-малките - МХ 65 и 85 куб.см, първите места спечелиха Живко Иванов и Живко Богданов.
Специалният приз в памет на Кънчо Канев получи Жулиян Георгиев. И тази година  Иван Канев - бащата на трагично загиналия преди няколко години състезател по мотоспорт, връчи на избран от него участник, статуетка и награда от 100 лв.
Състезанието бе открито от кмета на община Балчик Николай Ангелов, а наградите на победителите бяха връчени от кмета на Змеево Илийчо Илиев.

Източник: МГ Добруджа