Заместникът на Каранга е Мауридес

Вкара гол в първата среща за ЦСКА

Мауридес Роке Жуниор изглежда ще стане заместник на Фернандо Каранга на върха на атаката в ЦСКА.

Каранга замина за Китай. А неговият бразилски сънародник Мауридес бе привлечен на "Армията" от португалския Белененсеш.

Още в дебютната среща за "червените" Мауридес се разписа. За победата на ЦСКА над Локомотив Пд  с 2:0 той отбеляза така важния първи гол. Това стана в началото на второто полувреме и играта на отбора на Ел Маестро се отпуши, после дойде попадението за 2:0 на Жоржиньо.

Мауридес показа характер и твърдост в играта още от първите минути на мача с червения екип. Ако започне редовно да вкарва ще се превърне в любимец на армейската публика.

Бразилския футболист вече знае какво означава да играеш за ЦСКА. Той присъства на трибуните на първата среща на "червените" с Рига, когато двата отворени сектора на Армията "В" и "А" бяха претъпкани. Усети страстната и страхотна атмосфера на стадиона и това допълнително му даде настроение. Което материализира вече с първи гхол за ЦСКА в дебютната среща за "червените".