„Берое“ с реми срещу „Лудогорец“

След силен мач – 1:1

„Берое“ завърши при резултат 1:1 срещу  „Лудогорец“ в мач от II кръг на ППЛ. Двата тима изиграха страхотен двубой под Аязмото, а „Берое“ определено имаше повече чисти положения от своя съперник и може да съжалява за победата. Марселиньо откри за гостите в 58-та минута, а Райнов изравни само четири след това.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът на „Берое“ Александър Томаш извърши четири промени в състава, спрямо последния двубой със „Славия“ на старта на първенството. Днес той заложи на Александър Василев, Иван Бандаловски, Ерол Алкан и Мартин Райнов, които започнаха вместо Милен Желев, Георги Ангелов, Матеус Леони и Рубен Бриджидо.

„БЕРОЕ“ С ПОВЕЧЕ ШАНСОВЕ ПРЕДИ ПОЧИВКАТА

Двубоят започна със страхотна възможност за „Берое“ още във 2-та минута. Минчев намери Цонев пред наказателното поле, а той навлезе, финтира Сисиньо и стреля. Ударът му обаче срещна напречната греда на Ренан.

В 10-та минута се стигна до нова чудесна атака за „Берое“. Топката премина на скорост през почти целия отбор. Райнов намери Мешка на фланга, а той му върна пред дъгата. Минчев даде финалния пас към Камбуров, а той елегантно продължи за Цонев, който стреля от наказателното поле, но не намери целта.

Шест минути след това Пауло получи топката пред дъгата и стреля, но Перниш се намеси и улови без проблем.

В 20-та минута Пауло центрира от корнер, а Кампаняро засече с глава. Топката обаче премина над вратата.

Три минути след това Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но топката премина на метър от гредата.

В 36-та минута Минчев центрира в пеналта от фаул, а там Райнов засече с глава преди Ренан. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това „Берое“ стигна до нова отлична възможност. Мешка застигна дълъг пас на Цонев зад отбраната и бе сам срещу Ренан. Вратарят отрази удара с крак и след това събори Мешка. Реферът отсъди ъглов удар.

В 43-та минута Пауло стигна до топката след извеждащ пас зад отбраната и стреля от границата на пеналта, но Перниш се намеси страхотно и изби в корнер. Пауло центрира от ъгловия удар, а Марселиньо засече с глава. Перниш обаче отново спаси.

Веднага след това стражът на „Берое“ пресече решаващо подаване на Пауло към Швиерчок в наказателното поле.

ПОЛОЖЕНИЯ ПРЕЗ ВТОРАТА ЧАСТ

Четири минути след почвката Мисиджан получи на фланга и навлезе в пеналта, след което върна за Кампаняро. Ударът му обаче мина над вратата.

В 53-та минута Камбуров отне на центъра и продължи за Минчев, който изведе Цонев на фланга. Последният центрира на втора греда, където Мешка засече с глава, но топката мина покрай вратата.

Три минути след това Цветков продължи центрирана топка с глава в пеналта, а там Минчев стреля от въздуха, но Ренан спаси.

В ответната атака Мисиджан стреля от малък ъгъл, но Перниш улови сигурно.

РАЗМЯНА НА ГОЛОВЕ

В 58-та минута бърза атака за гостите завърши с попадение на Марселиньо. Мисиджан намери Сисиньо, който центрира, а капитанът на „Лудогорец“ се разписа с плътен удар от границата на малкото наказателно поле – 0:1

Четири минути след това „Берое“ изравни. След добра атака за домакините Цветков получи кълбото от Цонев и бе съборен, но топката попадна в Райнов, който се разписа с убийствен удар от около 30 м в горния десен ъгъл – 1:1.

В 69-та минута страхотен удар на Вандерсон с левия крак от границата на пеналта бе отразен от Ренан, който с изби в корнер.

Пет минути след това много добро изпълнение на Швиерчок от пряк свободен удар бе спасено от Перниш, който успя да избие в корнер.

В 79-та минута Бриджидо получи топката на фланга, напредна и стреля, но Ренан спаси.

В последната минута на редовното време Мисиджан получи в пеналта и стреля, но Перниш с нова намеса успя да спаси.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на  „Верея“ в градско дерби на „Трейс арена“. Срещата от III кръг на първенството е насрочена за 3 август от 20:45 ч.