29-07-2018, 15:06

instagram/LiverpoolFC

sofiautre

"Мърсисайдци" спечелиха с 4:1 мачът си от Интернешънъл чемпиънс къп

"Ливърпул" постигна категорична и впечатляваща победа с 4:1 над "вечния си враг" "Манчестър Юнайтед" в среща от турнира Интернешънъл чемпиънс къп, играна в Мичиган, САЩ.

100 хиляди зрители проследиха на живо от трибуните дербито между двата английски гранда. Юрген Клоп и Жозе Моуриньо, които в последните дни си подхвърляха коментари по време на пресконференциите, заложиха на доста експериментални състави.

Швейцарският национал Джердан Шакири пък ознаменува дебюта си за "Ливърпул" с качествена асистенция и изключително атрактивно попадение със задна ножица.

В 29-тата минута съдията отсъди дузпа за "Ливърпул", след като Мичъл изрита Мохамед Салах в наказателното поле. Садио Мане реализира за 1:0. "Юнайтед" изравни резултата бързо, Андрес Перейра вкара от пряк свободен удар и изравни резултата в 32-ата минута.

"Ливърпул" бе по-активният отбор на терена през второто полувреме. В 65-ата минута момчетата на Юрген Клоп отново излязоха напред в резултата. Джердан Шакири открадна топка в наказателното поле на противника, а след това с перфектен пас намери Даниел Стъридж, който не сбърка.

В 73-ата минута бе отсъдена втора дузпа за "Ливърпул". Ерера препъна Робъртсън, а Шей Оджо не сбърка.

Последното попадение в мача падна в 82-ата минута, когато Джердан Шакири спря дъха на всички зрители на стадиона с атрактивно изпълнени със задна ножица.