Димитров победи Вердаско на турнира Мастърс 1000 в Торонто

Сладък реванш за Григор след обрат, прекъсвания и маратонски мач

Григор Димитров спечели драматична победа с 2:1 сета над Фернандо Вердаско и се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира на твърди кортове в Торонто,съобщи БФ Тенис.

Българинът се наложи с 4:6, 6:2, 7:6 (5) след повече от два часа и половина, като по този начин взе частичен реванш за загубите от този съперник на Индиън Уелс и „Ролан Гарос" по-рано през сезона.

Дъжд и буря, каквито има в Торонто тази седмица прекъснаха мача на два пъти в решителната трета част. Спиранията бяха две, при 1:1 гейма, а после и при 4:4. В крайна сметка Гришо успя да запази самообладание и се добра до успеха след драматичен тайбрек в третия сет. Димитров затвори мача след разиграване с 35 удара, с което спечели със 7:5 точки.

В третия кръг Димитров ще премери сили с Милош Раонич или Франсис Тиафо. Миналата година българинът отпадна в тази фаза на турнира, след като претърпя поражение от Робин Хаасе.