„Берое“ победи „Ботев“ след невероятен обрат в края

beroe.bg

starazagorautre.bg

Преди „Берое“ – „Ботев“

С 2:1 в мач от 4-и кръг на Първа професионална лига

„Берое“ надделя на „Ботев“ (Пловдив) с 2:1 в мач от 4-и кръг на Първа професионална лига. Двата тима започнаха равностойно мача, но с течение на времето „Берое“ притисна своя съперник и бе по-близо до откриване на резултата. Първата част обаче завърши при нулево реми. И след почивката „Берое“ доминираше на терена, но в 78-ата минута инкасира попадение след неразбирателство в отбраната. Момчетата на Александър Томаш обаче се активизираха и само в рамките на 160 секунди обърнаха резултата в своя полза след попадения на Рубен Бриджидо и Камен Хаджиев.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът на „Берое“ Александър Томаш извърши една промяна в състава, спрямо последния двубой с „Верея“ в миналия кръг. Днес той заложи на Александър Цветков вместо Вандерсон.

НАТИСК В ЗЕЛЕНО В НАЧАЛОТО

Във 2-та минута Неделев пробва удар от дистанция, но прекалено слабо и без проблем за Перниш да улови.

Три минути след това страхотен пробив на Василев по фланга завърши с центриране, но Димитров успя да изпревари Цонев и изчисти в корнер. Удар на Василев след изпълнението на ъгловия, но топката мина над вратата.

В 14-та минута „Берое“ организира отлична атака, при която Камбуров намери Василев на фланга, той проби и върна за нападателя в пеналта. Камбуров финтира бранител и опита да намериРайнов, но капитанът бе блокиран.

Постепенно „Берое“ взе контрола над срещата и атакуваше повече от своя противник. Чистите положения пред вратата на „канарчеатата“ обаче бяха малко.

„БЕРОЕ“ ВСЕ ПО-ОПАСЕН В БЛИЗОСТ ДО ГОЛА

„Берое“ организира добра атака в 25-та минта, при която Камбуров и Райнов размениха подавания в пеналта, а капитанът на домакините бе блокиран от Димитров в последния момент.

В 36-та минута след втори пореден корнер за „Берое“ топката бе центрирана от Цонев. Куп от играчи се разминаха, а Алкан засече с крак, но топката мина на сантиметри от гредата.

ПО-УВЕРЕН „БЕРОЕ“ И СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 53-та минута „Берое“ стигна до отлична възможност. Райнов намери с дълъг пас Мешка, който свали за Камбуров. Нападателят изведе Цветков на стрелкова позиция, но Кайзер изби изстрела в корнер.

Две минути след това Бандаловски намери Райнов, който стреля в движение, но над вратата.

В 56-та минута Камбуров изведе Мешка в пеналта. Там Минев се намеси и изби в корнер. След изпълнението се получи разбъркване в пеналта. Първият удар на Цветков бе блокиран, а след това той центрира за Райнов, който стреля с глава, но топката мина малко над вратата.

Седем минути по-късно Александър Цветков завърши добра атака на „Берое“ с изстрел зад границата на наказателното поле, но топката рикошира в бранител на гостите и напусна пределите на терена в ъглов удар. При последвалото центриране отбраната на „Ботев“ се справи и изчисти.

В 74-ата минута Стивън Петков проби отдясно и центрира към намиращия се в близост до далечната греда Лъчезар Балтанов, който необезпокояван засече топката, но неточно.

Две минути по-късно Румен Бриджидо центрира от фаул, а с топката успя да играе Камен Хаджиев, чийто удар с глава обаче не затрудни вратаря на гостите.

„БОТЕВ“ ПОВЕЖДА СЛЕД ГРЕШКА В ОТБРАНА

В 78-ата минута Филип Филипов бе изпуснат отдясно на отбраната на „Ботев“ и центрира в малкото наказателно поле, където Стивън Петков се бе пласирал между двамата централни бранители на домакините и отблизо вкара топката в мрежата за 0:1.

ПЕТ МИНУТИ ПО-КЪСНО „БЕРОЕ“ ИЗРАВНЯВА

Гостите от Пловдив задържаха преднината в резултата едва 5 минути, след като в 83-ата минута добро центриране на Борислав Цонев намери отлично Румен Бриджидо в наказателното поле на „Ботев“, а португалецът изпрати топката неспасяемо във вратата на Даниел Кайзер – 1:1.

„БЕРОЕ“ СТИГА ДО ПЪЛЕН ОБРАТ 120 СЕКУНДИ ПО-КЪСНО

В 85-ата минута отново центриране на Борислав Цонев бе достатъчно прецизно да намери играч в зелено-бял спортен екип, а в случая това бе Камен Хаджиев, който отблизо намери мрежата на гостите за 2:1.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на  „Черно море“ във Варна. Срещата от V кръг на първенството е насрочена за 17 август от 20:45 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Ботев 1912“ (Пловдив) 2:1
голмайстори: 0:1 Стивън Петков 78′, 1:1 Рубен Бриджидо 83′, 2:1 Камен Хаджиев 85′
„Берое“: 12. Душан Перниш, 11. Иван Бандаловски, 4. Ерол Алкан, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Василев, 6. Александър Цветков (82′ – 18. Алфредо), 7. Мартин Райнов (к), 10. Борислав Цонев, 73. Иван Минчев (73′ – 77. Вандерсон), 5. Мешка (60′ – 28. Рубен Бриджидо), 9. Мартин Камбуров; неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 25. Георги Ангелов, 20. Матеус Леони; старши треньор: Александър Томаш
„Ботев“: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев (73′ – 26. Радослав Апостолов), 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 16. Васил Шопов (61′ -10. Серкан Юсеин), 93. Густаво Зауербег, 20. Стивън Петков; неизползвани резерви: 99. Иван Чворович, 11. Кристиан Добрев, 14. Станислав Шопов, 77. Милко Георгиев; старши треньор: Николай Киров
жълти картони: Мартин Райнов, Мешка, Иван Бандаловски [„Берое“]; Стивън Петков, Густаво Афонсо, Филип Филипов, Йордан Минев [„Ботев“]
главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)
асистент-съдии: Диян Вълков (Варна), Димо Вълчев (Варна)
четвърти съдия: Георги Димитров (София)
делегат на БФС: Пламен Николов (София)
съдийски наблюдател: Антон Генов (София)