Вавринка пак победи Димитров

Швейцарецът изравни победите срещу Гришо на 4:4

Григор Димитров отпадна в първия кръг на старта на US Open, след като претърпя поражение с 3:6, 2:6, 5:7 от Стан Вавринка. 33-годишният швейцарец е носител на три титли от "Големия шлем" и шампион в Ню Йорк за 2016 година. С този успех той изравни баланса си срещу българина - 4:4 победи, след като в предния им сблъсък го бе отстранил в първия кръг на "Уимбълдън" тази година след 1:6, 7:6, 7:6, 6:4,съобщи БФ Тенис.

Първият сет бе равностоен до осмия гейм, в който Вавринка направи пробив и веднага след това го затвърди, за да спечели с 6:3. Втората част бе кошмарна за българина. Швейцарецът проби Димитров още в първия гейм, а след това и още веднъж в третия, за да спечели с 6:2.

В третата част Григор първи стигна до пробив за 5:3. За съжаление Димитров загуби следващите четири гейма, а с това и мача.