„Берое“ надигра и победи „Септември“ – 1:0

Старозагорци гостуват на „Етър“ във Велико Търново на 21-и септември, от 17:30 часа

„Берое“ победи „Септември“ с 1:0 в мач от VIII кръг на ППЛ. През първата част „Берое“ тотално доминираше и играта бе предимно пред вратата на гостите, но „зелените“ така и не успяха да отбележат. „Берое“ все пак откри резултата в 58-та минута чрез Борислав Цонев. Домакините продължиха да натискат своя съперник, но нова гол не бе отбелязан

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на двубоя „Берое“ заемаше четвърто място в подреждането, докато гостите от „Септември“ бяха 13-ти.

СЪСТАВЪТ

Александър Томаш извърши 2 промени в своя стартов състав в сравнение с предходния двубой срещу „Левски“. Вместо контузения капитан на тима Мартин Райнов в игра се завърна Иван Минчев, а мястото на Камен Хаджиев в центъра на отбраната бе заето от Георги Ангелов.

НАТИСК ЗА „БЕРОЕ“ В НАЧАЛОТО

„Берое“ организира бърза атака в 4-та минута, при която Бриджидо бе изведен, напредна и шутира от ъгъла на пеналта, но над вратата.

Две минути след това Цветков изведе чудесно Вандерсон зад гърба на отбраната. Той успя да овладее пред Веласкес и стреля от малък ъгъл, но Галев спаси.

В 9-та минута  „Берое“ организира нова атака, при която Вандерсон проби и стреля, но ударът бе блокиран. След това Камбуров центрира на два пъти, но Бенга изчисти в корнер.

Следващите опасности пред врататра на гостите бяха в 17-та минута. Първо Цонев стреля от пряк свободен удар, но топката рикошира и излезе в корнер. След това Минчев изведе Цветков в наказателното поле и той се опита да намери Камбуров, но топката срещна крака на Бенга и Галев улови.

В 21-та минута Фабиано овладя на дъгата и стреля, но не намери целта.

Четири минути след това гостите имаха страхотна възможност пред вратата на „Берое“. Георгиев изведе Крис Гади, който изпревари Алкан и остана сам срещу Перниш. Ударът на крилото обаче срещна гредата.

В следващите минути „Берое“ бе притисна тотално своя съперник, който бе изцяло в своята половина. Топката бе центрирана опасно на два пъти в наказателното поле на „Септември“, но Галев не бе затруднен.

В 36-та минута последва нова добра атака за домакините. Цветков намери Цонев, а той продължи с едно докосване за Бриджидо в пеналта. Португалецът се опита да намери Минчев, но Георгиев изчисти.

Минута след това „Септември“ използва нов бърза контраатака и стигна до вратата на Перниш. Георгиев стреля от дъгата, но неточно.

В продължението на първото полувреме „Берое“ имаше страхотен шанс. Цонев овладя в пеналта и финтира бранител на гостите, след което намери Цветков, а той с едно докосване продължи за Бандаловски. Бранителя стреля, но Галев спаси с невероятна намеса.

„БЕРОЕ“ ПОВЕЖДА СЛЕД ПОЧИВКАТА

Пет минути след почивката Чандъров засече центрирана от корнер топка, но Перниш се намеси страхотно.

В 58-та минута „Берое“ най-сетне успя да открие. Цветков изведе прекрасно Цонев в пеналта и халфът не сбърка, останал сам срещу Галев – 1:0

Минута след това Бандаловски центрира, а Мешка засече от въздуха, но бе неточен.

В 65-та минута Мешка и Камбуров направиха двойно подаване пред наказателното поле, а топката достигна до Бандаловски, който центрира остро, но Бенга изби.

В 72-та минута Минчев пусна брилянтен пас към Камбуров в пеналта. Нападателят стреля в движение, но топката срещна лявата греда на Галев.

Две минути след това Цонев намери Камбуров, който пусна перфектен пас за Василев. Той стреля от малък ъгъл, но Галев изби в корнер.

В 82-та минута Цонев овладя прекрасно в пеналта, финтира бранител и стреля към вратата, но Галев отново изби в корнер.

Две минути след това Цонев намери Василев в наказателното поле, а той продължи за Мешка. Крилото предостави за Минчев, който стреля от точката за дузпа, но прати кълбото над вратата.

Малко след това Камбуров стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В продължението Будинов засече центриране с глава, но не намери целта.

„Берое“ също имаше шанс в добавеното време. Мешка проби и предостави за Желев, но удара на последния мина над вратата.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Етър“ във Велико Търново в среща от IХ кръг на първенството, а двубоят е насрочен за 21-и септември, от 17:30 часа.