„Берое“ и „Етър“ не се победиха – 1:1

На стадион „Ивайло“ във Велико Търново

„Берое“ и „Етър“ завършиха при равенство 1:1 в мач от 9 кръг на ППЛ. Двата тима изиграха равностоен двубой във Велико Търново. Боджадж даде авнас за „Етър“ с попадение в 18-та минута. Борислав Цонев изравни минута преди края на срещата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на двубоя „Берое“ заемаше четвърто място в подреждането, докато домакините от „Етър“ бяха 9-ти.

СЪСТАВЪТ

Александър Томаш извърши 3 промени в своя стартов състав в сравнение с предходния двубой срещу „Септември“. Вместо Ерол Алкан, Рубен Бриджидо и Александър Василев в игра като титуляри започнаха Матеус Леони, Камен Хаджиев и Мешка.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Двубоят започна с две опасности пред вратата на домакините. В 4-та минутаВандерсон получи дълъг пас в пеналта. Бразилецът овладя, финтира Атанасов и пробва да намери Камбуров, но защитата се справи.

В следващата атака Вандерсон центрира в наказателното поле от десния фланг, Камбуров засече с глава, но не успя да намери целта.

Първата по-сериозна атака за домакините дойде в 13-та минута. Никола Колев проби и центрира опасно в пеналта. там се получи разбъркване, но в крайна сметка Бандаловски изчисти.

Домакините успяха да открият резултата в 18-та минута. Даниел Младенов получи извеждащ пас по десния фланг и върна към централната зона за Боджадж. Той овладя и прати топката в мрежата с удар от около 25 м – 1:0.

В 23-та минута се стигна до сериозни опасности пред вратата на „Берое“, но страхотни намеси на Перниш предотвратиха попадение. Батрович получи топката от Колев и стреля от накзателното поле. Вратарят спаси удара, но топката попдна в Сърмов. Неговият удар бе блокиран, а след това отново Батрович на два пъти бе спрян от Перниш.

Седем минути след това Иван Минчев овладя топката пред наказателното поле и шутира, но Иванов улови.

„Берое“ организира добра атака в 35-та минута. Камбуров проби и намери Бандаловски, който центрира в пеналта. там се получи сериозно разбъркване и два удара на играчи в зелено бяха блокирани. В крайна сметка Бандаловски стреля последен, но не намери рамките на вратата.

Минута след това Камбуров центрира за Мешка, който засече с глава, но топката излезе в аут.

В самия край на полувремето „Берое“ имаше страхотен шанс да изравни. Камбуров изведе Цонев в пеналта. Той финтира Артюнин и веднага стреля с левия крак, но Иванов показа страхотен рефлекс и спаси.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Пет минути след почивката Бандаловски проби в пеналта и центрира, а Камбуров засече с глава, но Иванов спаси.

Малко след това Боджадж имаше шанс да стреля от наказателното поле, но Ангелов се намеси отлично.

В 64-та минута домакините показаха неспортсментско поведение и не върнаха притежанието на топката. В крайна сметка след атаката Младенов стреля от наказателното поле, но в аут.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ гостува на „Хебър“ в Пазарджик в среща от турнира за Купата на България. Мачът е насрочен за 25 септември от 16 ч.