„Берое“ разби „Хебър“ за Купата на България

beroe.bg

starazagorautre.bg

Марица и Левски на финал за волейболната Купа на България

И продължава напред – 1:6

„Берое“ разби „Хебър“ (Пазарджик) с 1:6 в мач от 1 кръг на турнира за Купата на България и продължава без проблем напред в турнира. Александър Цветков откри резултата в 3-та минута, а Алфедо удвои в 11-та. Бразилецът се разписа за втори път в 17-та минута и „Берое“ поведе с 0:3. Борислав Цонев отбеляза в 53-та минута и покачи преднината на старозагорци. Фирцулеску добави попадение в 67-та минута, а Алфредо реализира своя трети гол в мача в 75-та минута. Три минути по-късно Михайлов оформи крайното 1:6.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Вратарят Георги Аргилашки получи травма по време на загрявката и под рамките на вратата застана Душан Перниш.

Още във втората минута стражът на домакините не изчисти по най-добрия начин и топката попадна в Борислав Цонев, който веднага се опита да го прехвърли. Пангев обаче успя да избие топката със сетни усилия в корнер.

Минута след това „Берое“ откри резултата след втория корнер в мача. Борислав Цонев центрира на втора греда, а там Александър Цветков без проблем вкара топката в мрежата за 0:1.

В 8-та минута Желев размени двойно подаване с Минчев и се озова на стрелкова позиция. Защитникът стреля веднага към вратата, но Мешка не успя да нанесе добър удар от близка дистанция и кълбото бе избито.

Резултатът бе удвоен след само 11 минути игра. Мешка овладя дълъг пас по левия фланг и нахлу в пеналта. перфектното му подаване бе оползотворено от Алфредо, който прати топката без проблем в мрежата – 0:2.

Малко след това Алфедо получи топката в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Пангев изби в корнер.

В 15-та минута Димитров получи топката по левия фланг, напредна и шутира, но не успя да затрудни Перниш, който улови.

Две минути след това Борислав Цонев финтира бранител на левия фланг и центрира в пеналта, където Алфредо засече чудесно с глава и реализира второто си попадение в срещата – 0:3.

В 18-та минута Иван Минчев изпълни чудесно пряк свободен удар. Пангев обаче успя да избие със сериозни усилия влизащата в горния му ляв ъгъл топка.

Пет минути след това Иван Минчев стреля от границата на пеналта, но Пангев успя да избие в пореден корнер.

В 25-та минута Александров успя да излезе на стрелкова позиция, но не шутира добре и Перниш улови без проблем.

В ответната атака Василев центрира в пеналта, където Цонев засече от въздуха, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 28-та минута Цонев стреля след късо разиграване на свободен удар, но Пангев улови.

Две минути след това Василев размени подавания с Мешка и последния получи в пеналта. Пангев обаче изби удара в близкия ъгъл.

В 42-та минута Лачов изпълни отлично пряк свободен удар, но Перниш изби в корнер.

В ответната атака Цонев намери Фирцулеску в пеналта, но Пангев спаси удара на румънеца.

Секунди след това Минчев изведе Алфедо на стрелкова позиция, бразилецът шутира технично, но топката срещна гредата.

В последната минута на полувремето Василев проби по левия фланг и центрира на втора греда, където Фирцулеску засече, но топката мина над вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В 47-та минутаДомакините имаха шанс да върнат едно попадение, но Перниш се намеси страхотно на три пъти след удари от близка дистанция на Лачов и Александров.

„Берое“ поведе с 0:4 в 53-та минута, след като Мешка проби по фланга и изведе Борислав Цонев. Халфът без проблем прати топката в мрежата с удар по диагонала – 0:4.

В 62-та минута Лачов засече с глава центрирана от корнер топка, но не намери рамките на вратата.

Две минути след това Минчев стреля от дъгата, но топката мина на метър от гредата.

В 66-та минута Вандерсон се изплъзна от защитата и остана сам срещу Пангев. Бразилецът финтира вратаря, но не успя да вкара топката в опразнената врата с удар от малък ъгъл.

Минута след това Фирцулеску овладя дълъг пас, финтира бранител и прати топката в мрежата с хубав диагонален удар – 0:5.

В 71-та минута Камбуров получи на границата на пеналта и шутира към горния ляв ъгъл, но топката мина на сантиметри от сглобката.

Четири минути по-късно Бриджидо проби по десния фланг и намери Алфедо в пеналта. Бразилецът овладя, финтира бранител и прати топката в мрежата на Пангев за третото си попадение в мача – 0:6

Домакините все пак успяха да реализират почетно попадение в 78-та минута, когато Михайлов стреля от границата на пеналта, топката рикошира и влезе в мрежата – 1:6.

В 83-та минута Камбуров стреля от 13 м, но ударът му мина над вратата.

Четири минути след това вандерсон стреля от дъгата, но стражът на домакините улови.

Така „Берое“ се класира за втори кръг от турнира за Купата на България, а двубоите ще се играят между 30 октомври и 1 ноември. Дата за жребий все още не е насрочена.

СТАТИСТИКАТА

„Хебър“ (Пазарджик) – „Берое“ (Стара Загора) 1:6
голмайстори: 0:1 Александър Цветков 3′, 0:2 Алфедо 11′, 0:3 Алфредо 17′, 0:4 Борислав Цонев 53′, 0:5 Драгош Фирцулеску 67′, 0:6 Алфредо 75′, 1:6 Серафим Михайлов 78′
„Хебър“ (Пазарджик): 74. Димитър Пангев, 2. Васил Геров (к), 3. Димитър Мичков, 24. Дейвид Донов (46′- 10. Кирил Георгиев), 17. Денис Карасан, 8. Николай Хаджиниколов, 5. Атанас Велев, 14. Станимир Димитров, 16. Богомил Божуркин (50′- 42. Георги Недялков), 11. Александър Александров, 9. Стефан Лачов (62′- 27. Серафим Михайлов); неизползвани резерви: 12. Петър Дебърлиев, 21. Пламен Димитров, 20. Андриан Краев, 4. Иван Иванов; старши треньор: Танчо Калпаков
„Берое“: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 5. Мешка (59′- 28. Рубен Бриджидо), 6. Александър Цветков (59′- 77. Вандерсон), 10. Борислав Цонев (к) (59′- 9. Мартин Камбуров), 18. Алфредо, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 70. Драгош Фирцулеску, 73. Иван Минчев
 неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 7. Мартин Райнов, 11. Иван Бандаловски, 20. Матеус Леони; старши треньор: Александър Томаш