Интер с шести пореден успех във всички турнири

"Нерадзурите" са на трета позиция

Интер спечели с 2:1 при визитата си на СПАЛ в среща от осмия кръг на италианската Серия „А“ и след шестия си пореден успех във всички турнири, четири за първенство, излезе на трета позиция след фаворитите Ювентус и Наполи.

Мауро Икарди (14) даде преднина на гостите след асистенция на Шиме Върсалко, а четири минути по-късно Антенучи от домакините пропусна дузпа. Авансът на Интер се запази до 72-ата минута, когато Алберто Палоски изравни за 1:1. Все пак „нерадзурите“ стигнаха до успеха с нов гол на звездата си Икарди (78), разписал се този път след пас на друг хърватски национал Иван Перишич.

След петия си успех в елита Интер е трети с 16 точки. СПАЛ допусна пето поражение и е на 14-а позиция с 9 точки.