Нефтохимик с първа победа в Суперлигата

Бургазлии победиха като домакин Марек Юнион-Ивкони с 3:0

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като домакин Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:19), в мач от втория кръг на Суперлигата при мъжете. Така, волейболистите, водени от треньора Найден Найденов отбелязаха първа победа в шампионата, след като на старта отстъпиха в домакинството си на Добруджа 07 (Добрич) с 0:3 гейма.

Бургазлии доминираха през по-голямата част от двубоя. Единствено в началото на първата част гостите имаха силни минути, след което инициативата бе поета изцяло от шампионите и те без проблем записаха чиста победа и първи три точки в шампионата.

Най-резултатни бяха Савелий Поздняков (3 аса, 1 блокада) и Дмитрий Яковлев с по 10 точки. Николай Къртев завърши с 9 точки (3 аса, 2 блокади). За Марек Ивес Мутабази приключи с 10 точки (1 ас).