Роналд Куман:Холандия извади късмет в края на мача

Това ме прави щастлив

Селекционерът на Холандия Роналд Куман не скри задоволството си от измъкнатата точка при гостуването в Гелзенкирхен на Германия. „Лалетата” почти бяха увехнали, но в последните пет минути вкараха два гола и достигнаха до ценното 2:2. Така те, а не Франция, се класираха за финалната четворка на Лигата на нациите.

“В Холандия хората често твърдят, че винаги германците вкарват гол в последната минута. Тази вечер обаче Холандия бе отборът, който извади късмет в края и това ме прави щастлив”, сподели Куман след драматичния двубой.

След мача в интернет пространството се появи снимка с указанията на Куман в края на срещата, според които героят Ван Дайк е трябвало да заиграе като нападател. Това решение на селекционера се оказа “златно” за "оранжевите”, тъй като именно защитникът на Ливърпул отбеляза изравнителното попадение.